Vectra mi? Passat mi ?

tarantula_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba mevcut aracımı değiştirmek istiyorum fakat 2006 model vectra ile 2004 yada 2005 model passat arasında kararsızım her ikise çok hoşuma gidiyor ama malesef ikisinide kullanmak nasip olmadı konuyla ilgili sizin görüşlerinize ihtiyacım var?
Şahsi fikrim, karlışatırmak bile passat a haksızlık olur gibi

ugurcu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende 96 model vectra 1.6 aracımı dün sattım ve sırf 97..98.. passat 1.8 T highline alabilmek için arabadaki konfur bir kaç yaşındaki bir çok markada yok bile turbo olması çok büyük avantaj bence çünkü 1.6 b kasayı gerçekten kaldırmıyor 150 beygir passat için süper yol tuutuşu ise virajın ortasında gaza yüklenmediğin sürece sorun yok.

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
baz donanımlarda vectra daha donanımlı o yüzden vectrayı tercih ederim... ayrıca 1.6 102 bg lik vw group motoru çok yakıyor gerçi vectrannda maşallahı var :)... bence iki aracında ikinci ellerine bakın hangisinde daha uygun bişeyler bulursanız onu alın ikiside güzel arabalar....

Son düzenleme:

askinaslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş biz millet olarak akıl vermeyi çok severiz :) ama sana şunu söyleyeyim gönlünden elbet biri geçiyordur sen diğerini alternatif olarak düşünüyorsundur. ama bütçede bu işin önemli kısmını oluşturuyor. sana tavsiyem kalbinin sesini dinle o seni yanıltmaz.

erkan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra c veya b 1600 motor kaldırmıyor demek tamamen saçmalık mesela nasıl kaldırmıyor arabayı aldığım dan 1 hafta sonra uzun yola çıktım yaklaşık 600 km sırf arabayı denemek için ki arabada ailemle birtikte ben 5 kişiydik otoyolda düzde 200 ü gördüm ve dahada basabiirdim açıkcası ama aile olduğu için yaklaşık olarak 5 6 dakika kadar bastım tabiki araba oturaklı kırmızı ışıkta çok çabu hızlanmasada bence o kasaya ve 1600 motora göre çok çok iyi şahsen benim astra h yi hiç aratmadı SÖYLENENLER ABARTILI TAMAMEN

aSiCeM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş biz millet olarak akıl vermeyi çok severiz :) ama sana şunu söyleyeyim gönlünden elbet biri geçiyordur sen diğerini alternatif olarak düşünüyorsundur. ama bütçede bu işin önemli kısmını oluşturuyor. sana tavsiyem kalbinin sesini dinle o seni yanıltmaz.

Aynen öle karar verdim zaten vectra alcam bakıyorum :)

vectracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
VECTRA C 2.2 TDİ ileri 6 vites mükemmel bi araba passat mondeo falan geç bunları

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Niyetin hayra çıksın inşallah. Umarım temizinden gönlüne göre bir araba bulursun.. Bahsettiğin meblağa en rasyonel tercih de muhtemelen vectra c dir zaten.

Çünkü o fiyata (27binYTL) o modeldeki (2006 ) ve donanımdaki (Comfort); vw passatı alamazsın. vectra bu açıdan gerçekten en güzel tercih..

Ha paran vardır (30-35bin); marka-model-donanım varyasyonları ,seni maddi açıdan ırgalamayacaktır; ikisi arasından (passat-vectra) en iyisini almak amacındasındır ; işte o zaman passat 1,8T highline-comfortline seni öyle bir cezbeder ki vectraya bindiğinde kendini eksik hissedersin.

Piyasada mevcut olan hemen tüm passat kasalarını çeşitli motor varyasyonlarıyla sürdüm. 1.8, 1.9TDI, 2.0TDI, 1.8T, 1.4TSİ, 1.6FSİ, 2.0FSİ arasında sadece 2.0FSİ bulaşmamak lazım,çünkü şehiriçi tüketim değeri olarak van merkezde 18 litrenin altına düşmedi. Ama diğer tüm motor seçenekleri gerçekten iyiydi. Konfor olaraksa tartışmasız vectradan ileride. Lakin bir o kadar da pahalı.