Vectra cd dijital klima sorunu.

MrBekir

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Merhaba aracım 97 model vectra cd. Bildiğiniz üzere dijital klima mevcut. benim sorunum ise şu, kontağı açar açmaz klima açılıyor ve sıcak üflüyor. Bir elektrikçi baktı dediği kelime şu; Abi bu modeller de böyle kontak açılınca çalışıyor diye. Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok öyle bişey.auto ya basmışsanız gösterdiği sıcaklığa eşitleyinceye kadar üfler ve durur.
Off tuşu olmalıydı sizin klimaların yanlış hatırlamıyorsam.
Off tuşuna basmanıza gerek de yok aslında autoya basmadıkça veya fan hızı seviyesi 0 da kaldıkça üfleme yapmaz

Sony Z5 ile gönderildi

MrBekir

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Yok öyle bişey.auto ya basmışsanız gösterdiği sıcaklığa eşitleyinceye kadar üfler ve durur.
Off tuşu olmalıydı sizin klimaların yanlış hatırlamıyorsam.
Off tuşuna basmanıza gerek de yok aslında autoya basmadıkça veya fan hızı seviyesi 0 da kaldıkça üfleme yapmaz

Sony Z5 ile gönderildi

Hayır abicim... Off tuşu var orta göstergenin altında, ama kontakt açılınca hemen klima açılıp üflüyor ve off tuşuna basınca kapanıyor. :) fan hızı düşükte olsa yine çalışıyor hiç birşey anlamadım.. yardım bekliyorum.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi kontak açıkken fan hızını 0 yapınca üfleme duruyormu ?
0 a alıp üstteki eco tuşunun ışığı yanacak şekilde bırakıp kontağı kapatın.tekrar kontağı açtığınızda üfleme yapıyorsa elektronik bir sorun vardır hafızada tutamıyordur.

Sony Z5 ile gönderildi