Vectra C Silkeleme-Tekleme Sorunu!!

emrex06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım benzinde iken hiç bir sorun yok gibi,gidiişi v.s. güzel... Ama ne zaman ki LPG ye alınca,2000-3500 devir arası başlıyor arabayı silkeleyemeye ve biraz daha yüklenince gitsin diye arabanın aklı başından gidiyor.. Arıza lambası yakıyor-TECH2 de 5 tane hata veriyor.. Neden olabilir bu acaba?? Birde LPG ustası ayar yapmak için rolanti ibresinin sabit durması gerektiğini söylüyor fakat benim aracım rolantideyken 700-1000Rpm (ddevir) arası inip çıkıyor ibre.. BU sorunu nasıl halledebilirim?

emrex06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç yürümüyor,yokmudur daha önce böyle birşey başına gelen-duyan??? Çözüm yolu önereebilecek bir arkadaş?? :(

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
lpg atikerse enjektörlerden yapıyormuş bunu...
değilse rolanti dalgalanmasından bahsetmişsiniz,
boğaz temizliği, bujiler, rolanti motoru temizliği gibi işlemlerin yapılması lazım, sonrasında düzgün bir kalibrasyon...

emrex06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg atikerse enjektörlerden yapıyormuş bunu...
değilse rolanti dalgalanmasından bahsetmişsiniz,
boğaz temizliği, bujiler, rolanti motoru temizliği gibi işlemlerin yapılması lazım, sonrasında düzgün bir kalibrasyon...

boğaz temizliği yaptırdım-bujilerde yeni Orjinal GM marka.. Rolanti motorunu yarın temizletirim,kalibrasyonu nasıl yapacaklar?? LPG nin markası "KME" :(:confused:

KILIC2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emre bey lpg yi bağlayan zatı muhterem nerden bağladı lpg'yi üst manifolttan mı yoksa alttan enjektörlerin dibinden mi çok önemli bu ilk zamanlarda belli etmese bile sibobları götürüyor aracın dengesini bozuyor benden söylemesi benim başıma geldi 1200TL sıkışmış araya ona göre