veCtra (C) LPG Taktırma

LPG'yi sizce ne yapayım

• Taktır dahada az yaksın

Oy: 32 61.5%
  • Boşver sen onu sat

Oy: 20 38.5%

• Kullanılan toplam oy
    52

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gdonmez77' Alıntı:
2500-3000 km de bir ayar yaptırırım sorun değil diyenler taktırsın. Motora benim bildiğim subap girişlerinin delinmesi dışında bi zararı yok :D İlerde söktürmek istersen sorun yaşatabiliyor.
Ayrıca LPG li araç arkadaşların belirttiği üzere önce benzin sonra lpg yaktığı için maalesef çok süper bi tasarruf sağlamıyor. Zaten rakamlar ortada, yukarıda kullanan arkadaşların değerleri var.
Bana sorarsan biraz devirsiz kullan, lpg siz kullan. şehir içi normalde 0,25 YKR civarı yakarsın. Şehir dışında normalde bu rakam 0,20 YKR a düşer. En azından kafanda soru işareti kalmamış olur.
Aracın yağ yakışının arttığı ve bujileri daha çabuk bitirdiğini ben daha önce kullandığım LPG li aracımda bizzat gördüm. Ayrıca hararet sorunu da yarattı bende.
Şu anda borhidrolür katkılı sistem var, memnunum, tavsiye ederim.

senin lpg eski tip falandı galiba...şu kocaman mikserli olanlardan...şimdi sıralı sistemler çıktı...ne hararet...ne performans kaybı...tek kelime ile süper...

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gokalp' Alıntı:
ornek sürekli yanan motor arıza ışığı ;)

yooo benim ki sürekli yanmıyor...

6 ayda ya 10 ya da 15 kere ya yandı ya yanmadı en son 3 hafta önce yandı onda da selden bazı sensörler pislenmiş ondan kaynaklanıyormuş...şimdi yanmıyor...

sonmocan

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim peder Vectra C ile 22.000 km yol yaptı,tık yok. BRC SEQUENT 24 tavsiye ederim. benzinle gezen arkadaşlar, ayda kaç km yol yapabiliyorsunuz ?

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
sat gitsin

sat gitsin canında malında garantide olsun. lpg kazaları attı. selamlar.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
faithless1905' Alıntı:
yooo benim ki sürekli yanmıyor...

6 ayda ya 10 ya da 15 kere ya yandı ya yanmadı en son 3 hafta önce yandı onda da selden bazı sensörler pislenmiş ondan kaynaklanıyormuş...şimdi yanmıyor...
bizimki senede 1 kere yanıyo yada yanmıyo sizinki 6 ayda 10-15 kere yanıyo hemde gerçekten bi arıza olduğunu anlamanızda zorlaşıyor
ama tabiyki tercihmeselesi ben kendimi lpgli aracta güvende hissetmiyorum ayrıca bagajımda bi tüpde taşımak aracımın ağırlığını arttırmak bagaj hacmimi kısmak işime gelmiyor ama ekonomik o konu kesinlikle tartışılmaz tercih kullanıcının

simurg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CNG'li araçlar gelsin herkes rahat etsin..

benim vectra 2,0 litre 1996 gls şehir içi 10-11 şehir dışı 5,5 - 6 arası yakıyor şehir dışında çok kontrollü kullanıyorum bu konuda eğitim almıştım 19 yaşında.
Ben aracımdan çok memnunum benzin 3 lira oldu ama olsun LPG'ye karşıyım ben. Fabrika çıkışı CNG'li (doğalgazlı) opellerin ithalatına başlansa süper olur. Ankara'daki CNG'li otobüslere binen varmı bilmem ama deli gidiyor araçlar o gün sırf motorun sesini duymak için en arkaya oturdum çok az ses ve vibrasyon var. Bide doğalgazın oktan değeri çok yüksek olduğu için çok performanslı bir yakıt.
Eğer birgün CNG'li vectra çıkarsa kredi felan hemen alırım. Bence benzin, dizel ve LPG'ye en büyük rakip CNG. gelecekte hidrojenliler çıkana kadar tabi..

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
tak

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gokalp' Alıntı:
bizimki senede 1 kere yanıyo yada yanmıyo sizinki 6 ayda 10-15 kere yanıyo hemde gerçekten bi arıza olduğunu anlamanızda zorlaşıyor
ama tabiyki tercihmeselesi ben kendimi lpgli aracta güvende hissetmiyorum ayrıca bagajımda bi tüpde taşımak aracımın ağırlığını arttırmak bagaj hacmimi kısmak işime gelmiyor ama ekonomik o konu kesinlikle tartışılmaz tercih kullanıcının

bi depo benzin taşırken rahatsız olmuyosunda bi depo lpg taşırken mi rahatsız oluyosun yada kendini güvende hissetemiyosun... ayrıca basında çıkan haberlerde lpg li araçların tehlikeli olduğunun üstüne ısrarla gdilmesinin bi sebebi var ama burda yazamam... siyaset yapmış olurum...