veCtra (C) LPG Taktırma

LPG'yi sizce ne yapayım

• Taktır dahada az yaksın

Oy: 32 61.5%
  • Boşver sen onu sat

Oy: 20 38.5%

• Kullanılan toplam oy
    52

ekselans0001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla lpg taktırdıysan bin
bence lpg olayı tamamen yaptığın km ile alakalı daha önce forumda yazmıştım bi lpg kendini amorti edip kara geçebilmsi için ortalama 7500 km yol yapman gerekio... eğer çok km yapıyosan arabana bin derim.. benim uyarım yeni lpg taktıracak arkadaslara..... bide şu var herkezin kendi tercihi herkez kafasına uyanı yapsın bence

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam bende sattığım arabaya taktırıyım filan die düşündüm ama 15.000 km sonra normalden 4 katı fazla yağ tükettiğini arasıra arıza lambasının yandığını ve ağır yokuşlarda yığıldığını okudum duydum amma velakin ne kadar dogru ne kadar yanlış orasını bilemem bana göre araba eğer yağ yakacaksa ben taktırmam sen ben çok gezerim günde 100 den fazla yol yaparım diyorsan lpg taktır benzinden olan karını servise yatır o zaman kara gecebilirsin belki ama vectralar zaten denildiği kadarda fazla yakmıyor 220 lira filan da yaksın bırakta tüp taktırcan ne olacak 150 160 lira yakacak aradaki farka motoru yıprattıgına degmez gibime geliyor ben elegance alıcam ona taktırıyım diyordum ama taktırmıcam vazcaydım.:D

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kuzenimde de senin arabadan var takdırmayı düşünüyor oda...

flybird

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten benzinde 170ytl ye 900 km gidiyorsan bence çok iyi. az yakıyor demektir. o zaman arabanın orjinalliğini bozma kanımca..
Ama Lpg nin orjinalliği bozmak dışında zarardan çok yararı var bence..

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun vade de çok iyi... çok kilometre yapıyosan bi araba parası bile çıkarabilirsin

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biz heralde bi on yıldır kullanıyoz emin değilim pek yaklaşık o kadar musa da bilir... bizde tüp varken daha lpg dolum istasyonları yoktu normal sanayi tüpünden dolduruyoduk kompresörle... bize kazancı bi araba parası daha oldu hatta daha fazla... babamla oturup hesaplamıştık... ne kadar kar etmişiz sen düşün artık.... bu ülkede benzinli arabaya binilmez hele çok kilometra yapıyosan...

makayikci1908

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opol Vectra CDX (2001)araç aldım sizce nasıldır arkadaşlar banada çok yakar tüp taktır diyorlar ancak ben haftada sadece bir veya iki kez biniyorum gerek vermı

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gdonmez77' Alıntı:
Bana sorarsan biraz devirsiz kullan, lpg siz kullan. şehir içi normalde 0,25 YKR civarı yakarsın. Şehir dışında normalde bu rakam 0,20 YKR a düşer. En azından kafanda soru işareti kalmamış olur.

quote]

2000 cc bi araç şehir içi nası 0.25 yakıyo anlamadım...(arkadaş belirtmemiş ama heralde arabası 2.0) ben lpg ile 0.25 yakıyorum... vectra b 2.0 CD yanlışın olmasın!!!