vectra C kasa 2006 çalışmıyor !

ersintuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamün aleyküm abilerim

Aracımda çok ilginç bir durum var ustalar net olarak bişi söyleyemediler.Aynı problemi yaşayan biri var mı ? yada bu konuda bilgisi olan biri varsa bilgi almak isterim. :confused:

Araç benzinde yada gazda aynı problemi yapmaktadır. motor soğuduğu zaman çalışmıyor. marş sesi normal ancak çalışmıyor. buji ve bobin sistemi değiştirildi. kelebek boğazı motor temizliği yapıldı. akü değiştirildi. araç sadece vurdurulduğunda çalışıyor. motor sıcak iken kontak kapatıp açtığımızda sorun yok çalışıyor. ancak akşam bırakıp sabah marş bastıgımda çalışmıyor. Bu konuda problem yaşayan yada yardımcı olabilecek birileri var mı ?
Çok Teşekkür ederim

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin pompası ömrünü tamamlamış ise rastgele çalışır yada beklemelerde çalışmayabilir bir de pompadaki kısa hortuma bakılmalı motora benzinin gittiği. lpg enjektörleri sızdırıyor olsa marşı uzatıp çalışır bilginiz olsun.ustalarınız pompadan nasıl şüphelenmediler ilginç.

ersintuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevap için çok teşekkür ederim. Eskişehir yetkili servis ALPATA da pompa ile ilgili birşey söylemedi . benzin pompasını değiştirmeyi deneyeceğim. Durum ile ilgili buradan bilgi yazayım. tekrar çok teşekkür ederim lampard :good:

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Cevap için çok teşekkür ederim. Eskişehir yetkili servis ALPATA da pompa ile ilgili birşey söylemedi . benzin pompasını değiştirmeyi deneyeceğim. Durum ile ilgili buradan bilgi yazayım. tekrar çok teşekkür ederim lampard :good:

hocam aynı araç bende de var. bende de benzın asla calısmıyordu motor ısındı mı otomatık gaz gecıyor ve duzelıyordu. benzınde asla suremıyordum. servıs gıttım arka koltugu kaldırdılar depo oradaymıs kapak var soktuler. depodan benzını ceken hortum var. cok eskımıs ve delık var kısaca hava yapıyor benzın cekemıyor. adam bu araclarda kronık bu 10 yılda bır degısmesı lazım dedı. bılgın olsun. 45 tl hortum aldım 20 tl işcilik yazdı. 1 ay önce oldu bu olay.

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Krank devir sensöründe problem olduğunda araç hiç çalışmıyor. Diğer tüm sensörlerin herhangi birinde arıza olduğunda da araç iyi kötü çalışıyor. Belki temassızlık falan vardır. Bakmakta fayda var.

ersintuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam aynı araç bende de var. bende de benzın asla calısmıyordu motor ısındı mı otomatık gaz gecıyor ve duzelıyordu. benzınde asla suremıyordum. servıs gıttım arka koltugu kaldırdılar depo oradaymıs kapak var soktuler. depodan benzını ceken hortum var. cok eskımıs ve delık var kısaca hava yapıyor benzın cekemıyor. adam bu araclarda kronık bu 10 yılda bır degısmesı lazım dedı. bılgın olsun. 45 tl hortum aldım 20 tl işcilik yazdı. 1 ay önce oldu bu olay.

Cevap için teşekkür ederim. Keşke Eskişehir de ki ustalar da biraz iyi olsa. yetkili servis de net olarak bişi söyleyemedi. özel servislere yöneldim dediğim gibi akü bobin sistemi vs vs değiştirmeye başladık. bahsettiğiniz hortumu ustaya sorayım kontrol ettireyim . Bilgi için çok teşekkür ederim !

ersintuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese Merhaba

Araç da ki sorun çözüldü. Krank devir sensörü değişti. ( 150 TL ) Teşekkür ederim