Vectra C fren merkezi sorunu

nyrov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar...
Öncelikle konu daha önceden işlendiyse kusuruma bakmayınız...
Bugün 2004 model Vectra C model aracımı başka bir arızası için ustaya götürdüm. Aracı lifte kaldıracaktık. Aracı boşa alıp el frenini indirdim daha sonra usta aracı biraz geriye almak istedi lifte yerleştirmek için ancak araba hareket etmedi sanki frene basılıyormuş gibiydi. neyse güç bela aracı lifte kaldırdık ve usta tekerleri eliyle tek tek çevirmeye başladı ve sağ arka tekeri tüm gücüyle çevirmeye çalışmasına rağmen dönmedi. Biraz kontrol ettikten sonra sorunun fren merkezinde olduğunu söyledi ve bir kaç çekiç darbesi vurdu fren merkezine ve teker dönmeye başladı ancak kısa sürdü çünkü aracın frenine basınca fren merkezi eski konumunu alıyor ve balata diski kitliyor. Balatalar zaten bitmiş sürtünmekten.
Şimdi benim üç sorum var siz üyelere.
Bu soruna ne neden olmuş olabilir?
Bu parça tamir yoluyla düzeltilebilir mi?
Bu parçayı internette bulamadım pahalı bir parça mıdır?

Biraz uzun oldu okuyup yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Tamir kiti(conta takımı) eskiden üretilirdi, şimdi üretilmiyor güvenlik sebebi ile. Ana Merkez trw marka 300tl civarı olmalı. Ama anladığım ana merkez değil, tekerlekteki merkez arızalı sizde. O da 200tl civarı idi.

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fren merkezini söküp komple temizlik yapmamız gerekiyor bütün aksamı ve tek tek temizlememiz gerek özellikle de pimleri var tam olarak temizlerseniz problem kalmaktadır

nyrov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler