Vectra C Direksiyon Problemi

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S.a
Arkadaşlar Bayramınız Mübarek Olsun

Bendeki sorun Belki Yaşamış Olabilirsiniz Bilgisi olan varsa Paylaşırsa Sevinirim

Sorun Şu: Araç Normalde Hiçbir Direksiyon Sorunu Yok Taki Klima Açılınca veya Çık Sıkışık Trafikte Kullanırsam Direksiyon Sertleşmeye başlıyor fazla değil sorun sertleşmeden yana direksiyonu sağ veya sola çevirirsem çevirdiğim yönde kalıyor Kontağı Kapatıp 15 20 dakka bekleyip kullanırsam düzeliyor Klima Açmaz isem Sorun Nerde ise Hiç olmuyor
Klima Açarsam trafik te sıkışık trafik tabi
sorun baş Göstrermeye başlıyor uzun yolda kullanımda Klima Açsamda Sorun olmuyor Araç ısısı 90 civarı geldiğinde klima devrede ise Oluyor uzun yolda araç 100 120 süratle hiç sorun yaşamadım

Klima Nasıl Böyle bir sorun yaptıurabilir Direksiyon Pompası Bozuk Olsa Devamlı Yapması Lazım değilmi Neden Klima Ve sıcaklık Bunu Tetikliyor
Ne Olur Yardım Edin Başına Sorun Gelmiş Arkadaşlar Varsa

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun Göksal Abi.. Gövde Kontrol Modülü hatası olabilir.. Zaman zaman çok hassas kuvvetlerle değiştirebildiğim direksiyon hiç bir arıza ışığı vs yakmadan sanki bırak elektriklisini hidrolik bile değilmiş gibi zorla hareket ettiriyorum..Ama son zamanlarda bunu yapmıyor..

seerhat66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayni sorun bende de var,arac vectra gts 2003 ama normalde surer isen sorun yok ama cok hizli sag yada sola cevirir isen direksiyon kitlenir gibi oluyor,hatta cogu zaman hic donmuyor bile,ben cözumunu bulamadim eger bir bilgin olur ise payöasirsan sevinirim,ama benimkisi klima acik olsada kapalida olsa yapiyor...

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu Sorunlarla Karşılaşıp Düzeltebilen Dostlar Varsa Payşalırsanız Sevinirim

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Klima ve Sıcaklık olarak değilde, Klima ve Şarj olarak bakabilirsiniz. Uzun yolda araç şarjı çok olur. Direksiyon eps olmalı sizinki. Bana sorarsanız akım yetmiyor. Ben olsam;

İlk Akü ve bağlantılarına bakarım, durumu nedir?
Sonra Şarja bakarım. Zaten basit bir elektrikçi hemen görür, yada tech2, opcom da görür. Büyük ihtimal ikisinden birinde sorunu ucuza halledebilirsiniz. Klimanız gücünü aynı kayıştan aldığı için sorun. Ölçüm işini klima açıkken yapınız. Düşük ihtimal olarak ise, üfleme fanı sıkışıyor ve yüksek akım çekiyor olabilir. Bir elektrikçiye dediklerimi kontrol ettirmenizde fayda var.

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
voltaj kontrolü aptım araç normalde 12.35 de idi ve çalıştırdım 13.90 çıktı klima açtım az bi oynama oldu 13.87 gibi bekledim bi süre sıkıntı olmadı

seerhat66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani sorun elektirikdemi?

seerhat66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun aksam birsey daha dikkatimi cekti,gece isiklari yakinca direksiyonu saga sola hep hareket ettirince ic gövde isiklari ve normal ön farlar sönup sönup yaniyor gibi yapiyor.yani kararip kararip geri canlaniyor isiklar acaba direksiyonun problemi bundan kaynaklaniyor ola bilirmi?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
voltaj kontrolü aptım araç normalde 12.35 de idi ve çalıştırdım 13.90 çıktı klima açtım az bi oynama oldu 13.87 gibi bekledim bi süre sıkıntı olmadı

Rakam normal gibi, Ben olsam konjektörü değiştiririm, en ucuz parça o. O parça sarj akımını ayarlıyor, arıza yaptığı an direksiyonunuzda hissediyorsunuz.

Yani ölçüm yaparken sorunu yaşamalısınız. Bu da pek mümkün olmadığından bir bozulan, düzelen durumlarda elektriksel,elektroniksel arıza arayın, mekanik aramayın genelde.

Ben olsam konjektörü değiştiririm. Yada sorun olduğunda şarjı ölçerim :)

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
deneyeceğim ölçü aletini arabaya alacağım sorun olduğunda bakacağım kenara çekip voltaj düme oluyormu diye bakalım Bende Mekanik bi problem sanmıyorum Ama Anlamak Mümkün değil milletin lafına kalsam direksiyon pompa değiş diyenler var az para değil bide aynı sorunu yaşarsam nalet sorun devamlı olmuyor klima açık bi süre binince oluyor şehir içi tabi uzun yolda sorun yaşamadım