vectra c alt takım yardım!!

tarıkyılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımın arka alt tarafından tıkırtılar gelmeye başladı, ayrıca kasislerde de hafif gıcırtı geliyordu ön takozlardan. bunlar için yetkili servise gittim.deneme sürüşünden sonra arabayı kaldırıp altına baktılar ve bana değişecek parçaları,fiyatlarını çıkardılar ! sizce fiyat nasıl daha uygun nasıl yapılabilir ? şimdiden teşekkürler .

Her iki stabilizatör lastik yatağının değiştirilmesi 22.58
üst salıncağın değiştirilmesi (her iki taraf) 41.93
amortisörün sökülüp takılması (her iki taraf) 12.90
stabilizatörün bütün lastik yataklarının değiştirilmesi 22.58
rotun değiştirilmesi (her iki taraf) 22.58

rot kolu 2 adet 83.90
ön viraj demir takozu 2 adet 9.81
arka salıncak üst kolu 2 adet 249.99
arka amortisör 2 adet 210.59
arka viraj demir takozu 2 adet 12.27

İŞÇİLİK TOPLAMI : 122.57
PARÇA TOPLAMI : 566.56
KDV MATRAHI : 689.13
KDV : 124.04

TOPLAM : 813.17 YTL.

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amma çıkarmışlar ya. Servisimde Vectra C'lerin çok ve sık masraf çıkardığını söylüyorlardı,doğrumu yoksa ... Fiyatlar konusunda bir bilgim yok, geçmiş olsun...

tarıkyılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok sık sorun yaşamadım ben ilk kez periyodik bakım dışında servise gittim. arabam 64 000 km de ve 2003 model. fiyat bana da yüksek geldi ayrıca servisteki ustaların da yeterince bilgili ve deneyimli olmadıklarını anladım. motor tuhaf çalışmaya başladı dizel sesi gibi tok bir takırtı geliyor (bu konuda ayrı başlık da açtım) ve servisteki ustalar bu sesi duyamadı ve motorun normal çalıştığını söylediler.

tarıkyılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizi bilmesem diyeceğim bana gıcığınız mı var... iki konuda yardım istedim ve maalesef bir arpa boyu yol alabilmiş değilim nedense !bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum !

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işçilikler biraz yüksek gibi geldi, yetkili servisteki parça fiyatları malum zaten.
Umarım daha uygun fiyatla daha kolay halledebilirsin.

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aracın garantisi bittiyse bence özel servise gidin,,yarı parasına halledersin..

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
....

Son düzenleme:

tarıkyılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teşekkürler numarayı kaydettim .orjinal opel parçası mı satıyor bu söylediğin yer ?

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bu kadar parçanın değişmesi çok gereksiz bence. Önden gelen gıcırtının nedeni viraj demiri lastikleri. C'lerde olabilen birsey, eğer yuruyen aksamında ekstra bir sorun yoksa gıcırtının nedeni o lastikler.tüm lastik ve körükleri değiştirmeyi de deneyebilirsin. Ancak o kadar parcaya hic gerek yok...Tabii bu dediklerime arka amortisor dahil degil.O konuda bir yorum yapamıyorum, baska servislere de gorunmende fayda var...

vectrab2'ye cevaben; Vectra c'ler gayet sorunsuz arabalar aslında, servis neden öyle demiş anlamadım.Bir kaç ufak şey dısında servise ekstradan ugramadım 4 senedir

mavilerinsesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konya Opel Evet Bunlar Orjinal Parça Satiyorlar Bende Tedarikimi Orda Yapiyorum... çok Uygun Ve Alçak Gönüllü Bi Arkadaşlar Ayrica Karatay Sanayi De De özel Servisleri Mevcut Ben özel Servisede Oraya Gidiyorum çok Memnunum Piyasayla Arasinda Atmiyorum %40 Rakam Oynuyor Ve Pazarlik Açik... çok Samimi Insanlar... ANCAK BU KADAR PARÇANIN DEĞİŞMESİDE BANA SAÇMA GELDİ ARKADAŞIMA KATILIYORUM...