vectra b'ye vectra c otomatik kararan ayna takılması

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun... gayet temizmiş aynada... yurtdışından parça geldiğinde nedense hep spor sayfasında geliyor bana daha çözemedim neden :D

Kamikaze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benimde kararan ayna ve yağmur sensörü İngiltere'den geldi. Can a katkılarından dolayı teşekkür ederim. Ayna gerçekten çok iyi durumda ve çiziksiz , yakında montajı yapılacak. Birkaç resim ekliyorum. Ayna kutunun içine gazetelere sararak güzelce göndermiş bende bedava Daily Mirror reklamı yapıyorum. Mirror = Ayna güzel bütünlük sağlamış. Aşağıya birkaç resim ekliyorum.

100220101877.jpg

100220101879.jpg

100220101881.jpg

Murat abi aynayı kaça aldın ve bide bişey sorucam yagmur sensörün calısıyor mu montaj işlemini nasıl yaptınız.

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Montaj tamam arkadaşlar. Birkaç resim ekliyorum. Ayna ve sensör toplam 100 tl ye geldi. Yalnız ayna çok temiz üzerinde tek çizik yok Can ın eleman temiz parça gönderiyor.

Bağlantı şemasını daha önce Cengiz vermişti.

Elektrokromatik dikiz aynası

1- Kagverengi
( ŞASE )
2- Siyah ( F3.13 5A Siğorta +12V)
3- Gri ( Geri Vites Lambası )
4- Beyaz-Siyah (Multimetre Baglantısı)

110220101886.jpg

110220101883.jpg

110220101887.jpg

EREN34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orj. kararan aynayı takabilmek için ne gibi alt yapı gerekli? Mesela diyelim ben Corsa B'ye takmak istiyorum.Sensör ve aynayı alıp 12V besleme ile iş çözemezmiyiz?Extra bir durum var mı?

Saygılar...

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa B nin orj. aynasının kızağı bu aynaya uyuyorsa problem olmaz tesisatı çektin mi tıkır tıkır çalışır.

EREN34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa B nin orj. aynasının kızağı bu aynaya uyuyorsa problem olmaz tesisatı çektin mi tıkır tıkır çalışır.

Teşekkürler.
Bu işe girersem kızağını vs bulurum camı oydururum uğraşır dururum yani :) Kafaya takmayaya göreyim.Esas sorun malzemeti bulmak işçilik değil ;)

Saygılar...

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok güzel olmuş... güle güle kullan... aynanında temiz olduğuna sevindim...
camı uydurmak çok zor birşey yaw en kolay aynayı bulmak aslında :) opel garageda hakanın elinde 1 tane olması lazım... tel edip ondan fiyat alabilirsiniz...

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geceleri gözünüzü alan saçma sapan xenonlar için süper bir çözüm... gözüm ne kadar yoruluyormuş aynayı taktıktan sonra farkettim...

Son düzenleme:

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu hortlatmış olacağım kusura bakmayın ancak, Astra H için yapmak mümkün sanırım değil mi?

Can, ebay'de fiyatlar ne kadar acaba Astra H için?

müsait olduğun bir zaman bakıp buraya yazarsan sevinirim..

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h da aynen bu ayna kullanılıyor orjinal olarak... tesisatı takılı bile olabilir...
eba fiyatları sizin ne kadar bulduğunuz ile ilgili ama genelde 100-150 lira arasında seyrediyor bu aynaların fiyatları...