Vectra b'nin hızlanması hakkında bir soru

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar şimdi aklıma geldi.Yazın vectra b aracımızla şehirler arası boş bir yol buldum ve bu yolu değerlendirmek istedim.Aracıma yüklendiğimde zor bir şekilde 200km'ye kadar geldi.Fakat arabam bu hızın üstüne çıkamadı.Acaba bu nedendir.Birde aracım otomatik vites olduğu için ortalama 175 civarında 4. vitese geçti daha sonra 200e yaklaştı.Vites değiştirdikten sonra biraz daha fazla hızlanması gerekmezmiydi?

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
coRSac' Alıntı:
Otomatikle 200 gördüysen iyi sayılır..

bu şaka mı?

benim peder 5 kişi ile rahat gördü 200'ü daha giderdi dedi.. yol müsait diilmiş.. lpg de var... 200 rahat geçer diye düşünüyorum.. otomatik olması di dezavantaj diil..

Tanbaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatiği bilmiyorum ama,ben düz vites vectra b 2.0 16 v ile otobanda 240 gördüm

VecTraTöR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız aşırı yüklü ise lastiklerinizin ve balatalarınızın durumuda iyi değilse çıkmaması çok normal.. otm. olmasıda bir etken olabilir oranları araştırmak lazım

akrep11

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tanbaron' Alıntı:
otomatiği bilmiyorum ama,ben düz vites vectra b 2.0 16 v ile otobanda 240 gördüm
eğim varsa ya da rüzgar arkadansa görürsün.kadran hata payı da var tabii.normalde reel hızın 200 bilemedin 210 olur.arkadaşın aracı otomatik olduğu için aktarma kaybı sebeptir.

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
akrep11' Alıntı:
arkadaşın aracı otomatik olduğu için aktarma kaybı sebeptir.
:good:

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra 2.0 16v 136 hp olanın fabrika tarafından belirlenen son hızı 215 km düz sanjuman için otomatikte de bu 10-15 km aşağı inebilir tabi aracın yasına ve bakımına görede değişir filtrelerin pis olur 190 zor görürsün ..Bizdede var vectra kac baştığını bende biliyorum bence 200 gayet noırmall..Marikan arkadasım şaka falan deil..

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu bır gercekkı hız konusunda otomatık vıteste kucukte olsa azalma var ancak belli edici derecede degıl

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
manuel araçlar daha hızlıdır