vectra b

mezinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
2001 cdx sahibiyim.Kısaca özetlemek gerekirse aracımda şöyle bir sorun var.
Arabam normal olarak rölantide 800 devirde çalışıyor,fakat zaman zaman gaza ne kadar basarsam basayım 1300 devirin üzerine çıkmıyor ve bu ilk hareket halinde de oluyor yolda sabit hızla giderken de bir anda olabiliyor. Bu her zaman olmuyor bir 5 dk düşük devirde gidiyorum veya yol müsaitse bekliyorum{1300 devir üzerine çıkmaya çalışınca araba titremeye başlıyor stop edecek noktaya geliyor}sonrasında bir anda hiç sıkıntı yokmuş gibi araba yerinde duramıyor.Bunu benzinde de lpg de de yapıyor.Benzin pompası değişti düzelmedi,katalitik konvertor söküldü gene fayda etmedi.Sebebi ne olabilir.Şimdiden teşekkürler.

senator 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akünün durumuna baktırın, akü ömrünü tamamlamaya başladıysa böyle arızalar olabilir. akü ömrünü tamamlamışsa zaten kısa bir süre sonra da artık araç marş başmaz.

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
krank devir sensöründen yapabiliyor, aracınızı tech2 cihazına bağlatıp arıza kodu alırsanız daha mantıklı olur.

muratak1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanki arabaya yeterli hava gelmiyor gibi geldi bana.

bunyas01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ateşleme Bobininde sıkıntı olabilir. Eğer yedekte olan biri varsa değiştir dene bakalım. Sıkıntın giderildiğinde buraya çözümünü yazarsan sonraki böyle bir sıkıntıyla karşılaşan arkadaşlara faydan dokunur.

mezinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkürler.Akü ölçüldü hiçbir sıkıntı yok zaten 6 aylık.Arıza kodu vermiyor krank devir sensörü de kontrol edildi.Hava gelmemesi konusunda da bir sıkıntı yok.İşin ilginç kısmı msj'i yazmamı müteakip 300 km yaptım ki tek seferde değil 30 km'lik parkurlar halinde ve birçok kez dur kalk.problem çıkartmadı ta ki bugün öglene kadar. 3 dk problemden sonra tekrar her şey normale döndü.Bunu sürekli yapsa daha kolay bulunur herhalde.inşallah sebebini buluruz da başka arkadaşlara bir faydamız olur.

muratak1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım o zaman ateşleme bobinini bir başka bir araçtan geçici olarak sök dene olmadı, bujiler ve kablolarını bir dene derim. Benim cdx te ilk aldığımda çekiş çok zayıftı. Buji ve kablolarını değiştirdim. Maşallah yer uçağı oldu.

Ayrıca bu konuyu açan arkadaşın (aşağıda linki veriyorum) sıkıntısını da oku senin sıkıntıya benzer. Ayrıca arkadaşla da özelden görüşebilirsin.

http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/114947-vectra-b-atesleme-bobini-arizasi.html

Son düzenleme:

mezinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba resmen yenilendi..değişmeyen,denenmeyen parca kalmadı gene problem gene problem

mezinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrar selam.Arabam normalde zıpkın gibi bu problem arada sırada oluyordu.Sıkıntı hava debimetresinde çıktı. Malesef daha önce kullandığımız 2 yan sanayi parça da arızalıymış dolayısıyla problemi başka yerlerde arayıp durmuşuz.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrar selam.Arabam normalde zıpkın gibi bu problem arada sırada oluyordu.Sıkıntı hava debimetresinde çıktı. Malesef daha önce kullandığımız 2 yan sanayi parça da arızalıymış dolayısıyla problemi başka yerlerde arayıp durmuşuz.
Geçmiş olsun. Bu sefer ne taktırdınız. Fiyat.