Vectra B X20XEV Turbo Dönüşümü

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Net 193km/s ile çarpışma testini biliyorsunuz değil mi? Sadece 1 tane arka teker sağlam kalmıştı. Hadi vectra daha sağlam diyelim. C sutunlarıda sağlam kalsın. Sürücü arkada mı oturuyormuş? Vectrayı bu küçümsememek gerek haklısın ama bu kadarda efsaneleştirmeye gerek yok yani.

Bu arada proje inşaallah biter ancak motoru indirdik denmesinin ardından 9 ay geçmiş. Çürümüştür blok artık :)

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Net 193km/s ile çarpışma testini biliyorsunuz değil mi? Sadece 1 tane arka teker sağlam kalmıştı. Hadi vectra daha sağlam diyelim. C sutunlarıda sağlam kalsın. Sürücü arkada mı oturuyormuş? Vectrayı bu küçümsememek gerek haklısın ama bu kadarda efsaneleştirmeye gerek yok yani.

Bu arada proje inşaallah biter ancak motoru indirdik denmesinin ardından 9 ay geçmiş. Çürümüştür blok artık :)

valla ben carpışma testi felan bilmiyorum ben 25 yıllık tecrübe ile yazdım arac pert oldu o ayrı konu birtek sağlam yeri yoktu güneşliklere varana kadar ama opelin en sevdiğim yanı (cok hasar gördüm her ceşidinden )hepsinde kapıların sorunsuz acılması idi gidditiğimiz kurslardada bize anlatılan ön ve arka şasi bükülme noktalarının darbeleri cok iyi emdiği ve bu sayede yolcuların en az hasarla kurtulması idi.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1993-2000 yılları arası yetkili serviste çalışmış biri ve hala kendi servisini işleten biri olarak 200 km hızla otoyol tünel duvarına kafa atan vectra b gördüm ve sürücüde sapa sağlamdı.km 200 de takılı kalmıştı opeli opel yapan arabalardan biridir vectra sabırla bekliyorum ve takip ediyorum

Ben hayatımda gerçekle alakası olmayan böyle bir cümle, böyle bir beyanat görmedim. 140 ile bariyere çarpıp kağıt gibi katlanan vectradan sonra ufkum genişledi, vectra'ya karşı bakış açım değişti. Kaporta sac kalınlığı hariç şasisinde zerre kadar sağlamlık olmayan bir arabayı bu denli abartmanız şaşkınlık verici.
Çağatay Usta'nın çalışmasına eyvallah, süpriz kupon gibi..tutarsa konuyu takip eden bir çok insanı devirecek ama konuyu duvara 200km ile çarpan vectranın içinden sağ çıkan sürücüye kadar dönderebilmeniz.. :D Araba sağlam olsa bile G kuvveti denen olayla çarpanın etkisi sürücüyü çook kolay bir şekilde öldürmeye yeter, fizik kurallarına aykırı gönderinize tebrik koyuyorum, saygılar efenim :D

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben hayatımda gerçekle alakası olmayan böyle bir cümle, böyle bir beyanat görmedim. 140 ile bariyere çarpıp kağıt gibi katlanan vectradan sonra ufkum genişledi, vectra'ya karşı bakış açım değişti. Kaporta sac kalınlığı hariç şasisinde zerre kadar sağlamlık olmayan bir arabayı bu denli abartmanız şaşkınlık verici.
Çağatay Usta'nın çalışmasına eyvallah, süpriz kupon gibi..tutarsa konuyu takip eden bir çok insanı devirecek ama konuyu duvara 200km ile çarpan vectranın içinden sağ çıkan sürücüye kadar dönderebilmeniz.. :D Araba sağlam olsa bile G kuvveti denen olayla çarpanın etkisi sürücüyü çook kolay bir şekilde öldürmeye yeter, fizik kurallarına aykırı gönderinize tebrik koyuyorum, saygılar efenim :D
mert kardeşim senin kulladığın arabanın km sinden den fazla benim onardığım opel vardır yıl 1993--2015 dile kolay yaşım 35 nerdeyse ceyrek asır.senin carptığın vectra kac yaşındaydı bilmem ama benim dediğim vectra 1999 yılında taş patlasın 6 ay lık bir arabaydı

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mert kardeşim senin kulladığın arabanın km sinden den fazla benim onardığım opel vardır yıl 1993--2015 dile kolay yaşım 35 nerdeyse ceyrek asır.senin carptığın vectra kac yaşındaydı bilmem ama benim dediğim vectra 1999 yılında taş patlasın 6 ay lık bir arabaydı

Tecrübene eyvallah, master tech bile olabilirsin ona sözüm yok. Ancak vectra B nin şasisi tam bir rezalet, 6 aylık değil 6 günlük bile olsa 200km hızla sabit ve sert bir cisme çarpmak vectrayı kağıt eder. 200km hızla esneme payı olan bir AĞACA çarpan Porsche Carrera GT ile 2 insan ve bir süperspor araba haşat oldu, gelip yerli arabayı bana övme gözünü seveyim. Bahsettiğin sağlamlık 20-30km hızlarla şahinlere veya yeni nesil fiber kaportalı renaultlarda geçerli ;)