Vectra B X20XEV Turbo Dönüşümü

oflicorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çağatay gözüm hala salata pesindesin :) bana opelden bahset x20xev 450 hp Den bahset bu koyduğum fotodaki araçların hepsi seninmiki fotoğraflarını cektin ;) sen yazilimciysan birakta yazılımını yap beyinini bağla mekanik isleri bilmedigin ortada zaten selametle

MaviGsi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astranın üzerindeki orjinal f23srt emin olun 480-500hp aralığında sorunsuz çalışıyor. Vectranın hangi şanzımanını taktınız merak ettim tanım kodu ne idi?

Ayrıca enjektör konusunda pulvarizasyona hakimsiniz madem 440cc enjektörün 8bar basınç altında % kaç dutyde çalıştıracaksınız ve empedans değerlerine de atıfta bulunursanız bilgilenmiş oluruz...

Ayrıca yukarıda birkaç sorum mevcut cevaplarsanız turbo yapacak arkadaşlara da yol göstermiş olacaksınız o sebeple bekliyorum cevaplarınızı...

Bu arada standole beyinle araba toplamak emin olun conversion üzerine modifiyeden daha basit çünkü sizde değişen parçaların üzerine artı olarak onlarca parça daha değişmek duumunda. İsterseniz Aslan birde değiştirdiği parçaları yazsın emin olun sizin listenin 5katıdır. O sebeple bilmeden kîmsenin emeğini hakir görmeyin...

Neyse tekrar ilk mesajımda sorduğum soruları cevaplarsanız forumca bilgilenmiş olacağız

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya ne celiskili insanlarsiniz siz.! Simdide beyinci mi oldun. Yaptigim isler vs diye siralama yaptirmistin ne oldu o siralamalara. O zaman sen sadece yazilimlarini yaptin o arabalarin.. senin sahip oldugun zihne sahip degilim bu kesin.. umarim zihnin biranonce sagligina kavusur..
Sizin orda heralde kaporta boya mekanik beyin hepsini aynı kişi yapıyor.Ben yaptım demesi içinde bu gerekiyor...
Nasıl bir tarikatsa artık.
Kardeşim yapılan işler ortada,
Garajımız yerinde,adresi belli,
Senden akıl yada para da istemedik...

Adım gibi eminimki hayatında 3 evoyu park etmiş olarak bile görmedin arka arkaya,burda iş öğretmeye çalışıyorsun...

Para benim
Zevk benim
Araba benim

İster motor kırar,
İster tesisat yakar
Seni ilgilendiren kısmı ne?

İnsan gibi öneride bulunursun dinleriz...
Çok istedin yaptığımız araçları gönderdik.
Bu kadar evo , audi ,celica ve diğer yüksek sınıf araçlar hepsi bozduğumuz için bizim garajımızda.

Şimi git , çayını demle,tis2000 i aç,dönüşüm için parça numaralarını kontrol edip hayallere dal.

Bu saatten sonra dikkate alıp cevap verecek bile değilim.
Pozitif önerisi olan varsa yazsın,artislik yapacak az ötede bayılsın...

Bilen Yapar, Az Bilen Akıl Verir, Bilmeyen Eleştirir ,Yapamayan Çamur Atar !

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 18:35 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 18:32 ----------

Çağatay gözüm hala salata pesindesin :) bana opelden bahset x20xev 450 hp Den bahset bu koyduğum fotodaki araçların hepsi seninmiki fotoğraflarını cektin ;) sen yazilimciysan birakta yazılımını yap beyinini bağla mekanik isleri bilmedigin ortada zaten selametle
Bak güzel kardeşim,tüm araçların yazılımını evet ben yaptım.araçların 2 si dışında tümü müşterilerin.Yaptığımız araçlar.
Sende hadi git arabana mantzel emme falan bak.takıl öle kendi çapında.
Hadı canımın içi,hadi...

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
UYARI: FORUMDA JANTLARIMI BOYADIM YAY TAKTIM FAR ALDIM GİBİ KONULAR AÇIP.
BURADA EMEK VE DAHA TEKNİK BİR KONUDA SEVİYESİZCE MESAJLAR YAZMAYIN...

BU TAVRINIZ DEVAM EDERSE CEZA ALICAKSINIZ.

Takip ediyorum hem çağatay'ın aşırı yogun çalışmasından ve çağatayın dışında olan nedenlerden dolayı proje biraz uzadı. Ama her şey planlandığı gibi gidiror.
Bu proje kimseye heves, umut yada hava olsun diye değil. Tamami ile çağatay'ın babasının hatırasına ve kendi zevkine fuar için yapılıyor ve yaptıklarını forumla paylaşmak için konu açıldı. İstese kimseyle yaptıklarını paylaşmak zorunda değil..
Burada konuya faydası olmayan anlamsız laf olsun diye eleştri yapmaya çalışanlar kafalarını forum için faydalı paylaşımlar yapmaya yorsunlar.

Merak eden varsa Magosa'ya gelsin canlı görsün.

MaviGsi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İki mesajdır sorular soruyorum jant boyama yay takma değil tam anlamıyla teknik sorular cevaplar iseniz sevinirim ilerde x20xev yapacak arkadaşlara da bilgi paylaşımı olur...

Bu arada peşpeşe parketmiş evolar görmüş biri olarak soruyorum bu soruları...

oflicorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin orda heralde kaporta boya mekanik beyin hepsini aynı kişi yapıyor.Ben yaptım demesi içinde bu gerekiyor...
Nasıl bir tarikatsa artık.
Kardeşim yapılan işler ortada,
Garajımız yerinde,adresi belli,
Senden akıl yada para da istemedik...

Adım gibi eminimki hayatında 3 evoyu park etmiş olarak bile görmedin arka arkaya,burda iş öğretmeye çalışıyorsun...

Para benim
Zevk benim
Araba benim

İster motor kırar,
İster tesisat yakar
Seni ilgilendiren kısmı ne?

İnsan gibi öneride bulunursun dinleriz...
Çok istedin yaptığımız araçları gönderdik.
Bu kadar evo , audi ,celica ve diğer yüksek sınıf araçlar hepsi bozduğumuz için bizim garajımızda.

Şimi git , çayını demle,tis2000 i aç,dönüşüm için parça numaralarını kontrol edip hayallere dal.

Bu saatten sonra dikkate alıp cevap verecek bile değilim.
Pozitif önerisi olan varsa yazsın,artislik yapacak az ötede bayılsın...

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 18:35 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 18:32 ----------

Bak güzel kardeşim,tüm araçların yazılımını evet ben yaptım.araçların 2 si dışında tümü müşterilerin.Yaptığımız araçlar.
Sende hadi git arabana mantzel emme falan bak.takıl öle kendi çapında.
Hadı canımın içi,hadi...

Dostum heheh sen hala sorularına cevap vermiyorsun evet mantzel taktim 2008 de :) doğru ozaman imkanlarim jant boyamak yay takmakti bu zorunuzami gitti :) body kit yapmadım uzay mekiğine aracını cevirmedim şuan astram var ve sizin yapmaya calistiginiz bile demeyeyim öyle dandik bir proje degil. Opc ye çevirdim gazlamaya hazır aşağıda bekliyor. bu son yazım sana ne yaptığında bu saatten sonra beni ilgilendirmiyor bol keseden salliyorsun cunki :)

Z20LEH

Vmax Performance
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
UYARI: FORUMDA JANTLARIMI BOYADIM YAY TAKTIM FAR ALDIM GİBİ KONULAR AÇIP.
BURADA EMEK VE DAHA TEKNİK BİR KONUDA SEVİYESİZCE MESAJLAR YAZMAYIN...

BU TAVRINIZ DEVAM EDERSE CEZA ALICAKSINIZ.

Takip ediyorum hem çağatay'ın aşırı yogun çalışmasından ve çağatayın dışında olan nedenlerden dolayı proje biraz uzadı. Ama her şey planlandığı gibi gidiror.
Bu proje kimseye heves, umut yada hava olsun diye değil. Tamami ile çağatay'ın babasının hatırasına ve kendi zevkine fuar için yapılıyor ve yaptıklarını forumla paylaşmak için konu açıldı. İstese kimseyle yaptıklarını paylaşmak zorunda değil..
Burada konuya faydası olmayan anlamsız laf olsun diye eleştri yapmaya çalışanlar kafalarını forum için faydalı paylaşımlar yapmaya yorsunlar.

Merak eden varsa Magosa'ya gelsin canlı görsün.

bu cezalar inşallah herkezin hak ettiği gibi olur....

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:14 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 22:46 ----------

Uzun zamandır iler sebebi ile neredeyse hiç online olmadım.Fatih kardeşim sağolsun gelişmeleri benden size direk aktarıyor.
Boya sorununu söylediği gibi çözdük,adanın en iyisi mahur ustanın elinde araç şu an.
Diğer konulara gelince bugün de dahil olmak üzere elimizde ki parça sayısı çok fazlaya ulaştı :)
çok rahat 3 vectra turbolarız...
hatta benim arabanın eski malzemeleri ile ürdün lü bir arkadaşımızın opelini canavara çevirdik arada...

birincisi turbolama projesi ile swap arasındaki farkı ayırt etmek gerekir önce.
Z20let e mi z20leh e mi z20ler i mi dönüştürmüyşler ben bi fikire sahip olamadım...
İkincisi opelin parça kodlarıyla parça sipariş edip yapılmış bir işi yapmakla bizim yaptığımız işin arasındaki ciddi farkı anlamak sanırım zor değil...

Sonuçta min 450 hp bir güçten bahsediyoruz...

Bunun yanında nedense arada bir şanzuman mevzusu falan hortluyor,boyadan değil başka şeyden iptal edilmiştir falan gibi değişik şeyler konuşuluyor.Bu sebepsiz ve anlamsız konuşmaları sadece okumakla yetiniyor.Cevap vermeye gerek bulmuyorum...

Uzun lafın kısası hepinize sabrınız ve anlayışınız için ayrı ayrı teşekkür ederim...

Çok kısa sürede araç bitecek ve muhtemelen şubatta türkiyede fuarda olacak...

Diğer yandan güzergahı bildirip görmek isteyen arkadaşların hasret gidermesini sağlıyacağım..Eğer güzel bir buluşma ayarlanır ise aracı seve seve getiririm programıma uygun olursa...

Diğer yandan küçük bir de haber vereyim,sırada ki turbolamamız büyük ihtimalle e36 m52 dual vanos 325 e olacak...

Hepinize saygılar sunuyorum.
Çağatay ERDİLMEN

şu mesajin cezasi ne olucak??
konuya ilk mesaji sadece video koymak olan bir insana neden bu kadar agresif bir mesaj yazılırki? anlamasi zor değil felan filan? ofli salak mı?

Son düzenleme:

blackGSİ***ouzs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ceza mi hahahahah. Aaa tamam afedersiniz..
O cezayi almak inan ki zerre kadar umurumda degil. Emek diyosun ama taaaa bilmem kac yil once milletin boyadigi janti eski konularda arayip himmm bak bunu yapmis diyerek geri yazmaniz cok komik. Olgun davranin biraz. Ozaman yapilmasi gereken oydu o yapildi. Derdimiz simdiki zaman gecmis zaman degil.
Ha emek diyosan o da emek. Sen kim oluyosunda janti boyayip konu acmayin diyebiliyosun bize. Herkes isini yapsin.
Biz burda beni takip edin yaptiklarim dogrudur lafindayiz.. ne demek yahu beni takip edin. Biri gercekten takip edecek patlayacak elinde.ne olacak sonra. Para benim araba benim keyif benim diyo adam. Ceza verilecekse duzgun davran hakedene ver. Kimse kimseyi kaziklamasin. Buraya yaptigimiz isleri bindigimiz arabalari paylasalim diye girmiyoruz.
Evo X , porche turbo, m3 sc modlayan insanlar golf r a gunluk binen m5 le gezen. Insanlar paylasmiyor diye ilk paylasimlarini gorup hala oyle zannetmen tiraji komik olmus. Kac yilinda uye olmusum kac tane iletim var bi bak. Kac kere boyle konuya mudahalem olmus. Adam gibi yazim bile yok bu forumda. Bakiyosan bunlara bak. Ceza verecekmiss.