vectra b tc elektrik şeması

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar konu daha önce farklı şekilde açılmıştı ama bu sefer ihtiyacım olan şey vectra b 99 gls tc sistemi elektrik şeması.....

sorunu özetlemek gerekirse kontak ilk açıldığında abs ve tc ışıkları yanıyor 3-5 saniye sonra sönüyor.. yolda giderken frene basıldığında abs devreye giriyor fakat konsoldaki tc düğmesine basınca ne düğmenin üstündeki ne de göstergedeki tc ışığı yanmıyor.. kalkışta gaza fazla basınca patinaj yapıyor ve patinaj esnasın da da göstergedeki tc ışığı yine yanmıyor (yanıp sönme de yok)
bu arada tc düğmesine elektrik gelmediğine farkettik ve sorunun elektriksel olduğunu düşünüyorum bu neden le elektrik tesisatının kontrolü için elektrik şemasına ihtiyacım var elinde olan veya yardımcı olabilcek arkadaşlar ustalar dan yardım istiyorum....

bu arada hız sensörleri abs beyni soketi vs hepsine bakıldı sorun yok... cihaz bağlantısında ve fonksiyon testlerinde tc sorun vermiyor fakat abs testi yapılmak istendiğinde cihaz bağlantı kurulamadı uyarısı veriyor...herhangi bir arıza vermiyor...

tiseri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontak ilk açıldığında yandığını yazmışsın görmemiştim. problemi bulunca yazarmısın.

elitteknik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun benim arabada da var ama kontak açılınca da yanmıyor
bende bir çözüm bulamadım.
düğme üzerindeki lambayı kontrol ettim sağlam

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun muhtemelen elektrık devresınde zannedıyoruz devre kontrolu için elektrik devre şemasına ihtiyacım var yoksa kablo takibi yoluyla her yeri sökmek istemiyorum bu yüzden şeması lazım...

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar çıldıracam yaaa... elektrik tesisatında da sorun bulunamadı.... beyin de sorun yok düğmede sorun yok elektrik tesisatında sorun yok sensörlerde sorun yok sokette yok orda yok burda yok e o zaman nıye çalışmaz bu tc sistemi....bunlar nasıl usta yaaa.....

bosch oto car servisine götürcem hafta sonu ne de olsa bu sistemleri yapanlar bunların ta kendisi....izmirde güvenilir ve özellikle işinin ustası bosch oto car servis bilen varmı......5-6 tane varmış izmirde ama hangisi ??

birde forum ustalarından rica ediyorum sorunun kaynağı başka ne olabilir arabayı millete elletmekten bıktım....

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızda aBs olabilirde TC ( çekiş kontrol ) sistemi yazdığınıza göre 99 model vectrada olduğunu yeni öğrendim... tesisatı denemek amaçlı yenisiyle değiştirin bide öyle deneyin ... tesisatta kopukluk kısa devre oksitlenme olabilir...

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
abs testi yapılmak istendiğinde cihaz bağlantı kurulamadı uyarısı veriyor

BUNU YAZMISSIN TECH2 ILE BU ARIZAYI VERIYORSA SORUN VAR DEMEKTIR ...
ayrıca bıldıgım kladarıyla abs ve tc sıstemı beyın uzerıned cekıs kontrolu ve frenı kontrol etmekte
beyınde sorun olabılır baska bır beyınle degıstır dene kabloları sokmene gerek yok tesısat pahalı bır durumdur kablolar vs.