Tc Ve Abs Problemi....

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunu kısaca şu şekilde özetliycem
1-TC : kontak ilk açıldığında gösterge ışıklarında tc ışığı yanıyor belli bir süre bekledikten sonra sönüyor fakat tc düğmesine basınca ne göstergede ne de düğmenin üzerinde bir ışık yanmıyor (düğme bozuktur diye sıfır gm marka düğme aldım bugün yine aynısı) araç cayır cayır patinaj yapıyor göstergede tc lambası yine yanmıyor (en azından yanıp sönmesi lazım). cihaza bağlayınca herhangi bir arıza vermiyor cihazla tc testi yapılıyor sorun yok.... buyrun bu bilmeceyi çözün...biz çözemedik neden oluyor...

2- ABS : kontak açılınca lambası yanıp bekleyhince sönüyor yoldayken sert fren de abs devreye giriyor çalışıyor cihaz bağlantısında herhangi bir arıza vermiyor fakat cihazla abs testi yapmak istediğimizde bağlantı kurulamadı uyarısı veriyor...yani cihazla abs ye giremiyoruz...bu da 2. bilmece...

ustalardan yardım istiyorum...ciddi bir sorun varmı ?

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hım.. geçmiş olsun hız sensörlerini kontrol edin isteseniz.... yada ettirin soketlerini felan...

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hımm.. peki cihazın abs testi yapamaması yani abs ile bağlantı kuramaması bu bahsettiğin sensörlerle alakalı olabilirmi?

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ABS beynini kontrol ettirin birde soketlerini kontrol ettirin...

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım.....abs normalde çalışıyor devreye giriyor çalışmadsa veya arıza verse beyinde arıza var diyebiliriz ama bu durumda beyinde sorun yok gibi ama soketleri evet onlarıda bi kontrol etmek lazım....birde bu tc nin bi sigortası filan varmı bi yerlerde çünkü butona gelen kabloları kontrol ettik düğmeye elektrik gelmediğini farkettik...

Umut38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Sigorta Kutusunda Var. Sen Abs çalişiyor Diyorsun .abs Ile Tc Beyni Ayni Yani Zannetmem Ki Beyinde Sorun Olsun.beyinden Olsa Ikiside çalişmaz Kesinlikle Ve Ariza Işiğida Göstergede Yanar.ayrica Tekerleklerdeki Sensörlerdende Değildir çünkü Sensör Arizali Olsa Abs De çalişmaz çünkü Hizi Algilamaz. Bence Tc Düğmesinin Kablosuna Baktir.

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tc düğmesine elektrik gelmiyor zaten fakat sigorta kutusundan abs tc sigortası çıkarıldığınde gösterge panelinde her iki ışıkta yanıyor...yani sigorta kutusun çıkışı ile düğme arasındamıdır sorun????birde cihazın abs yi görememesine neden olurmu eğer sigorta kutusu çıkışı ile tc düğmesi arasındaki kabloda bi kopukluk varsa.....