vectra b stop etme

digicron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle iyi akşamlar arkadaşlar aracım vectra b 96 gls aracım ilk çalıştırmada tek marş çalışıyor. hareret 80-90 arası iken durdurup 15-20 dakika sonra çalıştırınca tek marş çalışıp arıza lambası hani hemen ardından sönüyor ya ondan sonra devir ibresi hafif yukarı meyillenip aşağı doğru inmeye başlıyor taki araba stop edinceye kadar ve eğer gaz vermeye çalışınca araba stop ediyor ve bir kaç marş yapınca tabii gaz vermeye çalışıyorum gaz yemiyor sanki gaz pedalını biri içerden tutup tutup bırakıyor gibi oluyor ve zorla da olsa deviri 4000-4500 rpm ye çıkınca arıza lambası yanıyor araç normale dönüyor. arıza kodlarını ataç takıp ögrendim araçtan
sırasıyla P0100 , P0500 , P0340 ARIZA KODLARINI VERİYOR, ustamın cihazının prg si güncellenecekmiş daha o bakamadı nasıl ustaysa neyse ben engin bilgilerinizden yararlanmak istiyorum bunu da halledeyim aracı satacam kurtulacam valla osandım arkadaşlar ne biçim araba bu böyle anlamadım gitti.:mad::mad::mad:

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava akışmetresi
araç hız sensörü
ekzantrik devir sensörü.

Tavsiyem hava kaçağı varmı kontrol yapın akışmetre temizliği yapın olmadı değiştirin(p0100) gitmezse

ekzantrik ve grank sensörünüde takım değiştirin

digicron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün çalıştırdım tek marş çalıştı benzinde zaten tek marş çalışıyorda bu kablolarda temassızlık mı var acaba ondan da yani P0100 hatası verdiğinde P0500 ve P0340 hatası motor düzensiz çalıştığı için mi hata olarak gözüküyor. bi yardım ben ankaranın ilçesindeyim buda usta yok ustacık var lütfen yardım.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
p0100 den önce siz şu p0500 ve p0340 üzeri konsantre olun...p0500 ön abs sensorunda veya hız ölçer dişli ring de sorun var temizlem ile bakın...birde eksantirk devir sensoruna bakın soketini sökün temizleyin