Vectra B hareket halinde stop etme

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar cümleten merhaba benim tekrar bir sorunum var, arabam yolda giderken hızı farketmiyor LPG benzinde farketmiyor aniden stop ediyor. Şöyleki 120 ile 2500 devirde gidiyorum mesela gaz ibresi birden 300-4000 bine çıkıp 1000 e iniyor sapıtıyor akabinde araba tak stop ediyor. Tekrar kontağı açıp kapattığımda çok rahat çalışıyor. Ne zeman nerde yapacağı belli değil.
Bayramın 4. günü samsunda servise götürdüm krank devir sensörünü değiştiler 3-4 gün sıkıntı olmadı. 3 gün önce istanbula geldim tam boluda yeniden stop etti. İstanbula gelene kadar 5-6 kez yaptı bunu. Özellikle otobanda yoğun trafikte giderken beni çok zor durumda bıraktı. Yani 120 ile otobanda giderken stop etti sağa yada sola kaçma şansım yok direksiyon kilitledi firenler boşaldı yapacak tekşey kaldı o hızla arabayı boşa aldım kontağı kapattım tekrar çalıştırdım devam ettim. Eğer çalışmasaydı ölmüştüm o hızla.
Nefret ettim yemin ederim devamlı sorun harcadığım paranın haddi hesabı yok. Satsam kime satcam kimin ahını alabilirim ki. En sonunda bir bidon benzin döküp yakcam bu arabayı başka çarem kalmadı :( Bu gün bir arkadaşın tavsiyesiyle ikitelli bağcılar sanayisinde bir yere verdim arabayı anlattım durumu. orasıda yoğundu bakıp ararız seni dediler ses çıkmadı daha. Ondan önce yetkili servise gittim anlattım durumu adamlar ilgilenmedi bile. Tesisatdandır dediler ıvır zıvır ettiler bakmadılar.

Sanki bedavaya iş yapcaklar bu servisler. Adamlar parasıyla bile bakmıyorlar. Kınıyorum bu servisleri bu zihniyetteki tüm servislere lanet olsun. Sinirlerim çok bozuk yalnış şeyler yazdıysam kusura bakmayın hayırlı geceler herkese. Gelişmeleri buraya yazarım :mad:

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım araç elektrik kesiyor .. bence bir elektrikçi ile görüşün . eşin ehli.

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün servisten aradılar, bir sorun görünmüyor diyorlar. hatta bayada kullanmış arabayı usta bende stop etmedi diyor. öleden sonra alcam bana gıcıklık mı yapıyor bu araba yoksa bendemi bi sıkıntı var anlamadım.

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inşallah bakalım. Bi de akü yü ölçtürün. belkı voltaj düşmesı sebebıyetı vardır

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ufuk bey akü 2 aylık daha ama baktırırım bir ara. Bugün istanbul trafiğinde 40-50 km yol yaptım bir sıkıntı çıkarmadı bakalım nolcak

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi bir usta bulup egr,gaz kelebeği,rölanti ayarlayıcısı,ateşleme bobini bunları kontrol ettirin eğer bakılmadıysa,belki kirlilik kaynaklı sıkıntıda olabilir.