Vectra b sebepsiz hararet. Yardim

egecdx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iki gün önce 600 km civarı yol gittim giderken hararet kırmızıdan aşağı inmedi dönüşte yağını kontrol ettim eksikmiş tamamladım sorun ortadan kalktı. şunu bil opel harareti sever fan biraz geç açılır ama yinede bi devir daimi kontrol ettir derim...

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
radyatör tıkalı ve iyi soğutamıyor ya da fan motoru zayıf çalışıyor olabilir....

lastrerixami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor ısınmıyor ve aracın haraet yapıyorsa aracında şase problemi var demektir bende de olmustu benim usta akuden aracın bi tarafına şase verdi düzeldi

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede 2000 model var ve bırakın kırmızıyı 100 e gelmedi henüz.Üstelik ne sıcaklarda kullandım.Bir problem olduğu kesin.İnşallah önemli birşey değildir...

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde buna benzer bir olay basima geldi,radyatordeki su antifrizli termostat falan hersey saglam ama araba cok rahat hararet yapiyor.
sonra radyatorun cikis hormutunu sokup suyu bosaltalim dedik antifiriz sanki jel olmus.motorun icine 6-7 kez su doldurup devir daim ettirdik taki suda antifiriz kalintisi kalmayincaya kadar.
sonra yeni antifirizli su kullandik ve sorun cozuldu

Blade De'Nogua

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı sorun vardı.
Fanlar'dan biri tam olarak görevini yerine getirmiyormuş. (Yeni sıfır fan alıp taktık)

Şimdi en sıkışık trafikte bile sonuna kadar zorlasamda 92'nin üstüne çıkmıyor. Müşürü düşük taktırdık , 90'ı biraz geçtiği zaman direk fan devreye giriyor.
Bir kez 100'e geldi ordada direk ikinci fan devreye girdi.

Eskiden benimde kırmızıya kadar geliyordu , arkadaşlar araca ciddi anlamda zarar veriyor bu ısılar conta yanmasından tutun bir çok sorun olabilir.
Ustaların opel sıcağı sever normal demesine bakmayın şu an aracım en fazla 95 dereceyi bile görmüyor araba çok rahatladı.

Fanlarınızı mutlaka kontrol ettirin.

abdullah07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun vardı. bu aracın elektirk aksamı ile ilgili. kutup başlarına takılı olan genel kablonun ucunda bulunan kurşun oksijen kaynağı ile ısnıtılıp pense ile sıkıldı halloldu. bilginize

meridian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bu durumu hıc anlamıs degılım bundan once 96 model b 2.0 vardı o aracın harareti 90 ı hıc gecmezdi simi 98 cd 2.0 var arasıra da olsa 100 e yaklasıyor ama cok sukur hıc cıkmadı aralarında sadece kasa farkı var bu tur degısıklıkler neden kaynaklanır anlamıs degılım.

cdx 2.5 07D3555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaslar benım aracımda 96 b vectra 2.5 asırı sekılde hararet sorunu cekıyorum. fanlarımda herhangı bır sorunum yok 1. fan 90 da 2. fan 95 te devreye gırıyor. ama zaman zaman sehır ıcınde, geneldede hıc esertmez rampa cıkarken hararet kırmızı 2 yı goruyor en fazlada bır ıkı dakıka sonra gerı 100 e dusuyor fanlarımda musurde bır sorunum yok kıbrısta ogrencıyım 2-3 gune kadar Türkiye ye donus yapıcam fakat mersın antalya yolu arasında o kadar rampaya dayanamaz sanırım aracım ne yapabılırım bAZı arkadaslar kutup baslarını soylemıs. bır ustaya gosterdıgımdede usta suyu bosalttı gerı doldurdu radyator degısıcek dedı :S ? acıl yardım

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
slm arkadaslar benım aracımda 96 b vectra 2.5 asırı sekılde hararet sorunu cekıyorum. fanlarımda herhangı bır sorunum yok 1. fan 90 da 2. fan 95 te devreye gırıyor. ama zaman zaman sehır ıcınde, geneldede hıc esertmez rampa cıkarken hararet kırmızı 2 yı goruyor en fazlada bır ıkı dakıka sonra gerı 100 e dusuyor fanlarımda musurde bır sorunum yok kıbrısta ogrencıyım 2-3 gune kadar Türkiye ye donus yapıcam fakat mersın antalya yolu arasında o kadar rampaya dayanamaz sanırım aracım ne yapabılırım bAZı arkadaslar kutup baslarını soylemıs. bır ustaya gosterdıgımdede usta suyu bosalttı gerı doldurdu radyator degısıcek dedı :S ? acıl yardım

Ustanın teşhis doğru ise, radyatör tıkalı. Şişletmek yada değiştirmekten başka çare yok. Fan, devirdaim, termostat sorunsuz çalışıyor ise, teşhis radyatör, doğrudur.