Vectra b sebepsiz hararet. Yardim

yduran82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
VECTRA B SEBEPSİZ HARARET. YARDIM

1Haftalık 2000 model vectra b dün hararet sorunu başladı ibre kırmızıya dayanıyor fakat su kaynatmıyor.
hararet müşürlerinin ikisini de değiştirdim ancak sorun aynı
devirdaim sağlam termostat da sağlam
ne olabilir acaba bir bileniniz varsa lütfen yardım etsin

Biz son olarak gösterge paneli arızalı diye düşündük acaba doğrumudur

boş yere paneli söktürmek istemiyorum onun için.
şimdiden teşekkürler iyi bayramlar...

OPELCD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım bendede vectra b vardı sattım benimki 2000 motordu benim araçta hararet kırmızıya dayanıyordu opel yetkili servisinde kontrol ettirdim ordaki usta bana bu araçların kırmızıya dayanması normal dedi ayrıca motorda çabuk ısınıyordu ama hiç bir sorun çıkmadı için rahat edecekse sen yinede bir kontrol ettir

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım bendede vectra b vardı sattım benimki 2000 motordu benim araçta hararet kırmızıya dayanıyordu opel yetkili servisinde kontrol ettirdim ordaki usta bana bu araçların kırmızıya dayanması normal dedi ayrıca motorda çabuk ısınıyordu ama hiç bir sorun çıkmadı için rahat edecekse sen yinede bir kontrol ettir
aynı motor dan bende de var hararet asla kırmızıya gelmiyor büyük ihtimalle conta yakmışsındır veya radyatör hava yapmıştır

OPELCD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım istersen yarın bir aracı test yap söyleyeceğim yöntem doğrumu orası tartışılır ama basit bir iş motor kaputunu aç motoru çalıştır o su koyulan su kabının kapağını aç ve gaz pedalına tam gazla bas eğer o kaptan su atarsa yukarı doğru büyük ihtimalle conta yanıktır bir arkaaşın arabasında denedik su attı ve sanayiye götürdüğümüzde conta yanık olduğunu söylemişti usta

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
:( :( tahliyeden atan su sizi yanıltır.benim eski vectramda tahliyeden dediğiniz şarttta su atıyordu ama motor 2 yıllık ve canavar gibiydi.

adil_adil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence göstergeden olması için ilk başta kontağı açınca da yükselmesi gerekir ,

su kaynamıyor ama ısınıyor mu? devirdaim varmı? motor ısınıyor mu önce bunlara bak, ondan sonra fikir yürüt ve forumda bilgilerini paylaş,
artı gösterge paneli su almış mı? arabayı yeni aldıysanız sizden önceki sahibi kuaför olayına girdiyse kuaförde suyu bastıysa gösterge paneline .... böyle bir duruma rastlamıştım, inşaallah öyle değildir

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçta su eksilteme, tekleme, çekişten düşme varsa şayet conta yakmıs olma olasılıgın yüksek... umarım bu sorunlar yoktur...

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim 2.0 vectranin harareti yariya bile zor geliyor kirmizi normal degil serviste niye oyle dediler anlamadim.. Mavi ile kirmiziyi karistirdi bende hep maviyi gecmiyor uzun yolda diye goturdum normal bunlar hep boyle dediler

aruda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı sorun vardı termostatı müşürü ve devirdaim değişti ama sorun düzelmedi arıza sarj dinamosundan cıkmıştı tam güç üretemiyormuştu yani fanı tam devrinde döndüremediğinden hararet cıkıyodu.şarj dinamosunu değiştirdim sorun düzeldi.