Vectra b Otomatik Şanzıman Sorunu ACİL YARDIM...

Turkdown

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

98 Model 290 bn de bir aracımız var 1500 km önce tam motor yaptırdım şanzıman yağı değişti

benzin pompası arızalıydı sanayiye giderken lambalarda durdum N ye aldım yeşil yandı D ye aldım araç sanki boşta gibi bağarıyor motor ama vites yemiyor yürümüyor sonra stop edip tekrar çalıştırdım yürüdüm yolda aynı oldu ve bu sorun bu şekilde devam ediyor. Özellikle motor ilk çalıştırmada değil ama biraz ısınınca sorun baş gösteriyor...

Bazen kavrıyor yürüyor bazen kavramıyor boşta gibi oluyor araç
Automatik gearbox hatası vermiyor.

Sanki baskı balata bitmiş gibi bir durum söz konusu başına gelen varmıdır :confused:

Teşekkür ederim...

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

98 Model 290 bn de bir aracımız var 1500 km önce tam motor yaptırdım şanzıman yağı değişti

benzin pompası arızalıydı sanayiye giderken lambalarda durdum N ye aldım yeşil yandı D ye aldım araç sanki boşta gibi bağarıyor motor ama vites yemiyor yürümüyor sonra stop edip tekrar çalıştırdım yürüdüm yolda aynı oldu ve bu sorun bu şekilde devam ediyor. Özellikle motor ilk çalıştırmada değil ama biraz ısınınca sorun baş gösteriyor...

Bazen kavrıyor yürüyor bazen kavramıyor boşta gibi oluyor araç
Automatik gearbox hatası vermiyor.

Sanki baskı balata bitmiş gibi bir durum söz konusu başına gelen varmıdır :confused:

Teşekkür ederim...
aynı sorun dün benim aracımda da oluştu ilk etapta şanzıman yağın eksilmiş olabilir dendi 3 litre yağ aldım ama 1 litreden daha azını koyabildik o zaman şanzımanın içi açılacak dendi ya balataları yakmışsın ya da başka bir sorun var bakmadan tespit yapamayız dendi bende de aynı araç ufaktan hızlanmaya başlayınca vites kendini boşa atıyor bu durumda ayağınız gaz pedalına 3 sn basılı olursa şanzıman kendini korumaya alıyor ve automatic gearbox uyarısı veriyor benim arkadaşımın bana söylediği bu şekilde kullanmama bugün parça fiyatlarını aldım
1-pistonlu tamir takımı, kit deniyor içinde conta balatalar vs var 630 TL
2-arka bant 200 TL
3-4 adet selenoid 1150 TL
4- yağ filtresi 40 TL
5-7 litre yağ dexron3 140 tl
6-tribün tamiri tam emin olmamakla 600 TL civarı sanırım ona fiyat alamadım
7-işçilik 1500 TL
bunlar size bir fikir verebilir kolay gelsin,ALLAH beterinden saklasın

Turkdown

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim bende baktırdım Balatalar yanmış yağ simsiyah olmuş daha değiştireli 3 ay oldu yağını dediğin gibi yolda giderken boşa alıyor gaz yemiyor revizyona girecek dedi usta 3000 fiyat verdi ne yapcamı şaşırdım araştırıyorum

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim bende baktırdım Balatalar yanmış yağ simsiyah olmuş daha değiştireli 3 ay oldu yağını dediğin gibi yolda giderken boşa alıyor gaz yemiyor revizyona girecek dedi usta 3000 fiyat verdi ne yapcamı şaşırdım araştırıyorum

geçmiş olsun parçaları kendin al işçilik öde usta sana parça listesi versin sırf balata yanığına 3000 çok ben komple revizyona 3500 vereceğim istanbulda otomatik şanzıman parçaları ithalatçısı var ATC şanzuman Berkay Bey 0212 328 08 20 buradan fiyat al fiyatları uygun parça işini ustalara bırakma şişiriyorlar