Otomatik Şanzıman

atahanbelge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar, 98 model opel vectram var uzay kasa,
Arabayı satın aldıktan 2 ay sonra motor kapağını değiştirdik komple yeniden yapıldı, 1 ay sonrada şanzımanda problem olduğunu hissettim araba durduktan sonra vitesi D ye aldığımda araba ağır kalkıyor devire almıyor 2500ü geçmiyor,ama 1 e getirdiğimde çok seri bir şekilde kalkıyor,P ye getirerek gaza bastığımda devir 4000 5000 oluyor ,Araba D de kalktıktan sonra seyir halindeykende 2500ü geçmiyor yokuş aşağı inerken 3000 3500 oluyor anlayacağınız araba gidicek ama bir türlü gitmiyor sanki 1 2 3 vitesi atıyor ama 4le 5e geçmiyor gibi...Bazen arabayı çalıştırdıktan sonra vitesi P den D ye aldığımda tak diye dişliden olduğunu düşündüğüm sesi duyuyorum ama bu sürekli olan birşey değil sebebini bilmiyorlar şanzımanı açmamız lazım diyorlar o zamanda şanzıman yağı değişecek yani hiç yoktan bir yağ parası boşa ödemiş olacam arabayı bu şekil kullanmaya devam ediyorum 3 4 aydır...Şimdide TC lambası yanmaya başladı sönmüyor artık .Yolda giderken gaza basıyom araba kendini öne atıyor sonra arkadan biri tutuyor gibi oluyor gidicekte gidemiyor gibi sonrada isto pediyor marşı vurduğumda 2 3 saniyee sonra çalışıyor...Problem nedir bilgisi olan varsa benimle paylaşabilirmi lütfen yardımcı olun araç km 320000 https://www.opelim.net/forums/images/smilies/confused2.gif

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Teknik servis moderatörümüz [MENTION=12]tansugurler[/MENTION] arkadaşımızla iletişime geçerseniz yardımcı olur.