vectra b motor arıza ışığı

ophellci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar aracım 2000 model x16xel 1.6 com.Aracımın sorunu ,çalıştırdıktan yaklaşık 15-20 dakika sonra 90-100 km/s hızla giderken- özellikle hafif rampalarda- motor arıza ışığı yanıyor.Yaklaşık 2 dakika sonra sönüyor .
Rampa devam ettiği müddetçe yanıyor.
Götürdüğüm usta aracı bilgisayara bağladı ve ışık yandığında oksijen sensörü arızası var 150 tl ye değiştirelim düzelir ,dedi.
Fakat yetkili servise götürdüğümde (1 yıl önce),oksijen sensörünün arızalı olmadığını, katalitik konvertörün takibe alınmasını söyledi.Ben bi daha gitmedim tabi yetkili servise .
Arıza ışığı hala yanıyor ,forumda okuduklarımda katalitik konvertörde sorun olsa boğulma ,hız kesme falan gibi şikayetler olur deniyor .Benim aracımda bu işaretler yok uzun yolda 170/180 banamısın demiyor .Aracım da lpg takılı değil.
Bana yardımcı olacak arkadaş varsa teşekkür ederim .

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza ışığı yandığında araçta hiç bir değişim olmuyormu ? çekiş tekleme v.s. eğer bu tarz sorunlar yoksa bilgisayara bağlanıp seyir halinde kontrol edilecek aracınız...

dilavergünay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bndede vardı bu lsıkıntı ama benım arac 5bın dewırı gecmıyodu ısık yandıgında oda ekzaantrık dewır mılı sensorunun hatasından kaynaklanıodu degstrdım bıdaha yanmadı sanırım bu bı fabrıka hatası genelde war...

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla benim corsa da da var bu sorun,yokus cıkarken değilde durup dururken yanıyor sonra sönüyor falan.. EĞer yanan arıza ışıgı motor şeklinde ise egzoz sisteminde (yani katalitik konvektör) ingiliz anahtarı ise başka bir yerde arıza.