vectra b motor arıza ışığı acill yrd.

ophellci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese selamlar .yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.sorunum şu benim aracım 2000 model vecta 1.6 com.x16xe geçenlerde yalnızca 110-120 km/h hızı geçince motor arıza ışığı yanıyordu.sanayide bir ustaya götürdüm. test sürüşüne çıktık ve bilgisayara bağladı. o hıza gelip ışık yanınca bilgisayrdan oksijen sensörü arızası dedi.bende bunun üzerine yetkili servise götürdüm .onlarda oksijen sensörü dediler ama oksijen sensörü çalışıyormuş yani işlevini yitirmemiş sadece katalizörün dağılmış olabilceğini söylediler(bu arada ışık yanmasını halletmişler) ve bir daha ışık yanarsa katalizöre bakacaklarını söylediler..ne yapmam lazım teşekkürler.

rebel_police

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim eski a kasa gt de aynı sorun vardı (aracım lpgliydi) ve motor kırmızıda durunca stop ediyordu...rolanti tutmuyo araba pır pır ediyordu...usta baktı kelebek boğazını temizledi,bi dolan gel dedi, baktım ışık sonmüş araba normale dönmüştü..ama senın sorun farklı olabılır...

ophellci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lpg yok sayın maden.bazı kişilerde diyor iptal et katalizörü ışık söner diyorlar ama.bazu ustalarda katalizörle alakası olmaz diyorlar.forumda çara bulamazsam en son 160 tl olan oksijen sensörünü değiştireceğim bakalım .yine yanarsa allah kerim.

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg yok sayın maden.bazı kişilerde diyor iptal et katalizörü ışık söner diyorlar ama.bazu ustalarda katalizörle alakası olmaz diyorlar.forumda çara bulamazsam en son 160 tl olan oksijen sensörünü değiştireceğim bakalım .yine yanarsa allah kerim.

Sensör bozuldu ise değiştirmek tabi gerekebilir.. Sonuçta sürekli okuma yapan bir cihaz.