Vectra B Hararet Hakkında

muratak1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mikoko arkadaşım 2.kademeye direk elektrik vermene rağmen çalışmıyorsa; fanın üzerinde direnç var. Onun içini açıp onu tamir etmen gerek. Benim araçta da aynı sıkıntı vardı. Fanın üzerindeki parçayı ortadan ikiye demir testeresiyle kestim. Tamir ettim. sorun ortadan kalktı.

ALINTI (BEN BU ŞEKİLDE ÇÖZDÜM)

2.olaraktan motor fanını(içerde olan)sökün orda bir tüp var metal.Tam ortasında demir testeresi ile kesin(çevire çevire dikat edin sadece dış kabı kesin içine zarar vermeyin).İçinden bol miktarda kum çıkacak.Kumu tekrar kullanmak üzere boşaltın.Ve asıl önemli olan parçamızı yani bobini göreceksiniz.Onu kesin iki kutbu birbirine lehimleyin.Tekrar kumu koyun tüpü birleştirin.Isıya dayanıklı bir bant ile tüpü birleştirin ve tekrar monte edin sorununuz halolacaktır yüksek ihtimalle.
uzun yazdığıma bakmayın tamamı 20 dakika sürmez.
Nerden mi biliyorum bende aynı sorunla uğraşıyorum ve başardım galiba.En skışık bayram trafiğinde klima açık 92 dereceyi geçmedi hiç.

mikoko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bura da ikinci kademe varsa motordan gelen kablolara elektrik gelmesi lazım değil mi ?
Benim ölçümlerimde ;
1-Motor soğukken klima açtım iki fan da çalıştı sadece 2 kablodan ölçüm(14,2V) alabildim.
2-Klimayı kapattım ve Harareti bekledim 95 de fan açtı ama klima fanı yine çalıştı. Yine iki kablodan ölçüm (14,2 V) alabildim.

Son düzenleme:

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bura da ikinci kademe varsa motordan gelen kablolara elektrik gelmesi lazım değil mi ?
Benim ölçümlerimde ;
1-Motor soğukken klima açtım iki fan da çalıştı sadece 2 kablodan ölçüm(14,2V) alabildim.
2-Klimayı kapattım ve Harareti bekledim 95 de fan açtı ama klima fanı yine çalıştı. Yine iki kablodan ölçüm (14,2 V) alabildim.

fan rölelerini söküp ordan deneme yapmayı dene birde. yani röleyi kendin tetikle yada röleyi söküp direk elekrik verdir

mikoko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Röleleri kontrol edeceğim ama öncelikle şu bilgileri paylaşayım

kahve ( - )
kırmızı +
siyah +

Bu şekilde fan dönüşü de doğru oluyor.

Düşük devirin sağlamlığını da test etmiş oldum o da çalışıyor

kkIMG_1575.jpg

Son düzenleme: