vectra b cd deri direksiyon onarımı

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımın deri direksiyonu yıpranmıştı çok kötü görünüyodu kaplatmak pahalı olduğundan kendim temizledim ve boyadım harika oldu
kullanılan malzemeler 0 ve onun bir üstü zımpara(1tl) su bazlı deri boyası(5 tl) işte resimler

önce direksiyonu 0.5 zımpara ile her tarafını zımparaladım:D aşınmış yerlerle aşınmamış yerleri aynı seviyeye getirmek ve üstündeki eskimiş boya tabakasını kaldırmak için
bz32m.jpg

ardından 0 zımpara ile yüzeyini mümkün olduğu kadar pürüzsüzleştirdim

bz358.jpg

sonra temiz bir bezle temizledim tozunu vs. ardından ilk kat boyayı attım ve 1-2 gün derinin iyice emmesini bekledim.ilk kat boyadan sonraki hali

bz390.jpg

bikaç gün sonra sadece 0 zımpara ile tekrar pürüzleri aldım

bz3fb.jpg

tekrar temizleyip 2. kat boyayı attım işte sonuç

bz3jv.jpg

bz3mc.jpg

boyayı ince bir tabaka halinde ve yedirerek uygulamak gerekiyor ben küçük bir süngerle boyadım boyayı aldığınız yerden verirler zaten.şimdiki hali çok güzel ama kurudukça daha da güzel bir hal alıyor tavsiye ederim beklediğimden çok daha güzel oldu araştırdım çok uzun süre böyle kalıyor gelişmeleri tekrar paylaşırım yapmak isteyene kolay gelsin

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tebrik ederim güzel çalışma. zamanla ele bulaşma yapmazsa on numara olmuş.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle ele bulaşmıyor ve gayet uzun ömürlü araştırdım ayrıca uygulayanlar da var.birde önceden direksiyona dokunduğumda pürüzlü kısımları elimle hissedebiliyordum ama şimdi yeni gibi oldu pürüzsüz ve görüntüsüde süper.gerçekten opel kaliteye önem veriyor 15 yıllık deri hala çok sağlam sonradan kaplatılan direksiyonlarda daha hızlı aşınma oluyor bence

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra kullanırken bu konu açılsaydı iyi olurdu. çalışma ve sonuç güzel. güle güle kullanın.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sprey boya ile boyamıştım...çok amaçlı sprey boya yanlız kalkmıştı boyadığım yerler güneşi görünce ve haliyle aracı kullnanırken sıkmalara basmalara gelince çatladı ve kalktı...umarım öle birşey olmaz sizdede...sizin kullandığınız malzeme ne???heryerde satılıyor mu???

Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
deri mont boyacılarından vs bulabilirsiniz su bazlı deri boyası.öncelikle ben süngerle uzun bir süre yedirerek ve çok ince bir tabaka halinde 2 gün arayla iki kat uyguladım ve her boyama öncesi pürüzleri ve lekeleri temizledim (bu çok önemli)bu sayede deri daha sağlam boyayı tutuyor ve emiyor.sprey boya saçma biraz çatlaması ele bulaşması çok normal.3-4 gündür sıcakta sürekli şehiriçi yol yapıyorum ve en küçük bir çatlama ele bulaşma yok 10-15 gün sonra resimli olarak tekrar paylaşırım bakalım bişey olacakmı

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok iyi çalışma olmuş, benim araç da 98 vectra cd ama benim direksiyon simidi kauçuk gibi bir maddeden yapılma, acaba kaplamayı mı sökmüşler nedir?

falcon26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
on numara olmuş eline sağlık bende deneyeceğim inşallah olur.