Vectra B 97 Model 2.0 CD otomatik vites sorunu ACİL

RuaMrx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar
Aracım 97 model Opel vectra B 2.0 CD Benzin /LPG
2 Gündür aracım bir ve dördüncü viteslere geçiş yapmıyor kalkışı 2 ileriyi 3 ile yapıyor vites kolundan bir e aldığımda sorunsuz fakat otomatik d modunda atmıyor nedeni ne olabilir. Birde D ve R aralarında frene sert basmadıkça vuruntu sarsıntı yapıyor.
Cevabınız için şimdiden teşekkürler

Get Outlook for Android

RuaMrx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
No: Kış ve spor modlarıda çalışmıyor

RuaMrx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar tech 2 cihazına bağlattım SELEKTÖR ŞALTERİ YANLIŞ SİNYAL hatası verdi bu konu hakkında bilgilendirebilecek bir arkadaş var mı?

P00709-120535e189bf5719762357.jpg

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Üstad bir far rölelerine ve direksiyondan selektör yaptığın kolu sök bir temizle
Arkadaşlar tech 2 cihazına bağlattım SELEKTÖR ŞALTERİ YANLIŞ SİNYAL hatası verdi bu konu hakkında bilgilendirebilecek bir arkadaş var mı?

P00709-120535e189bf5719762357.jpg

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Selektör şalteri yazıyor üstad ondan dedim anlamadım bende

RuaMrx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selektör şalteri yazıyor üstad ondan dedim anlamadım bende
Araştırmalarım sonucu Youtube den tek olan bir videoya rastladım bundan dolayı olabileceğini düşünüyorum.
Fakat dediğiniz gibi selektör kolunu söküp kontak spreyi ile temizlemeyide deneyeceğim
konu GÜNCEL arkadaşlar hâlen sorunum düzelmedi

RuaMrx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar
Sorunumu bugün kendi çabalarım ile yapmış bulunmaktayım.Nasıl yaptığımı açıklayacağım en azından benden sonra bu sorun ile karşılayacak olan kardeşlerime bir çözüm yolunu açıklamak istedim.
Sanayiden fiyat aldım sorunum için 2020 için 800 - 1.000₺ arası bir fiyat çıkarttılar.Durumumun şuan iyi olmadığı için yaptırmadım.İnternetten araştırmalarım sonucu üstteki yotumumdaki videoya denk geldim.Fakat bizim araçlardaki pozisyon şalteri akünün altında.Tornavida anahtar tutabiliyorsanız Sizdr yapabilirsiniz.
ilk önce pozisyon şalterine ulaşıp çıkartıyoruz.Arka tarafındaki vidaları açıp aynı videodaki gibi bakırlara ulaşıyoruz.Bendeki sorun bakışları temas ettiren yaylardaydı.Çift olan yay kırılmıştı.İnce bir tel ile dolayarak çift yay yaptım eskisinin boyuna göre ayarlayıp.Gres yağı sürüp kapattım. (Elimde sıvı grev vardı onu sürdüm.)Tekrar söktüğüm gibi taktım.
Sonuç eskisi gibi sorunu ortadan kaldırdım.Vites geçişlerindeki vuruntu geçti spor ve kış modlarıda çalışır duruma geldi. 1. Viteste hareket etti yani anlayacağınız 1.000₺ ödemekten kurtuldum.
Kod:56 Selektör Şalteri yanlış sinyal
Yukarıdaki videoyu referans alarak yapabilirsiniz.Herkese kazasız belasız yolculuklar dilerim.

Sergio24

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar
Sorunumu bugün kendi çabalarım ile yapmış bulunmaktayım.Nasıl yaptığımı açıklayacağım en azından benden sonra bu sorun ile karşılayacak olan kardeşlerime bir çözüm yolunu açıklamak istedim.
Sanayiden fiyat aldım sorunum için 2020 için 800 - 1.000₺ arası bir fiyat çıkarttılar.Durumumun şuan iyi olmadığı için yaptırmadım.İnternetten araştırmalarım sonucu üstteki yotumumdaki videoya denk geldim.Fakat bizim araçlardaki pozisyon şalteri akünün altında.Tornavida anahtar tutabiliyorsanız Sizdr yapabilirsiniz.
ilk önce pozisyon şalterine ulaşıp çıkartıyoruz.Arka tarafındaki vidaları açıp aynı videodaki gibi bakırlara ulaşıyoruz.Bendeki sorun bakışları temas ettiren yaylardaydı.Çift olan yay kırılmıştı.İnce bir tel ile dolayarak çift yay yaptım eskisinin boyuna göre ayarlayıp.Gres yağı sürüp kapattım. (Elimde sıvı grev vardı onu sürdüm.)Tekrar söktüğüm gibi taktım.
Sonuç eskisi gibi sorunu ortadan kaldırdım.Vites geçişlerindeki vuruntu geçti spor ve kış modlarıda çalışır duruma geldi. 1. Viteste hareket etti yani anlayacağınız 1.000₺ ödemekten kurtuldum.
Kod:56 Selektör Şalteri yanlış sinyal
Yukarıdaki videoyu referans alarak yapabilirsiniz.Herkese kazasız belasız yolculuklar dilerim.
Merhaba hocam uzun araştırmalar sonucunda senin formdaki konuyu buldum bendede Astra g var otomatik benimkinde sorun bazen r yi görmüyor kontak ac kapa yapinca duzeliyor acaba dedigin islemi bende yapabilirmiyim aküyü söküp nasil bir yol izlemem lazim ne tur elimde malzeme olmasi lazim ?

fatih86

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Artık ben de foruma daldığıma göre bildiğim her şeyi yazayım. Öncelikle sigorta kontrolü yapın. Sonrasında pozisyon şalteri denen parçayı sökmek için çok uç takımlara gerek yok. Anahtar takımı, yıldız düz tornavida vs. Ancak şalteri söktükten sonra çok temiz ve aydınlık yere yatırın. İçinden 3*4 adet kalem yayından küçük yay çıkacak, ve gress yağını yenilemek için kaliteli gress alın. Sökün tiner vs. temizleyici ile güzelce temizleyin. Oksitli parça görürseniz ince zımpara ile düzeltin. Sonrasında gress basıp kapatın.%90 düzelecektir. Düzelmezse şanzıman açılacak zaten.

• Beğen
Tepkiler: Hasip