Vectra b 4500 devirkeaiciye girme ve performans düşüklüğü

tugayguler

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Selamın aleyküm daha önce de bir arkadaş yazmış bu sorunu forumda ama çözülmüşmü belli değil. Aracım vectra b cd 2000 motor bu aracımda ara ara performan düşüklüğü yaşamaktayım hem benzinde hem gazda performans düşüklüğü olduğunda 4500 devirde kesiciye sokuyor araç kendini bunun sorunu nedir bilen varmı ? Bazen yapıyor bazen herşey normal.

CHTZDN

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Egzantirik sensörünü temizlet veya değiştir düzelir arabayı 4 devire daya kontak aç kapat çalışır halde duzeliyorsa o kabloda sorun var demektir beyne sinyal göndermiyordur pimleri oksitleniyor ve arada benzinli bin çünkü kurum bağlıyor egr kolay gelsin kardesim

• Beğen
Tepkiler: tugayguler

tugayguler

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Egzantirik sensörünü temizlet veya değiştir düzelir arabayı 4 devire daya kontak aç kapat çalışır halde duzeliyorsa o kabloda sorun var demektir beyne sinyal göndermiyordur pimleri oksitleniyor ve arada benzinli bin çünkü kurum bağlıyor egr kolay gelsin kardesim
Tekrar yaptığında bu kontak aç kapayı yapıcam teşekkür ederim zaten benzinle gaz aynı oldu benzinle bünmekte fayda var dediğiniz gibi sağolun çözülmezse tekrar yazacağım.

CHTZDN

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Gaz pedalına 4 devire daya kontak aç kapa duzelirse direk beyinciye git kabloyu yaptır yoksa egryi boşuna değiştirirsiniz rica ederim kardesim

• Beğen

tugayguler

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Gaz pedalına 4 devire daya kontak aç kapa duzelirse direk beyinciye git kabloyu yaptır yoksa egryi boşuna değiştirirsiniz rica ederim kardesim
Bir kaç gündür yapmıyordu bugün yaptı sizin dediğinizi yaptım hala devam etti. Motoru ortalama 30 dkka kapatıp biyere gittim geldiğimde düzeldi. Ama sizin dediğiniz gibi 4500 devirde kapatıp açınca düzelmedi.

CHTZDN

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
KABLOSUNU AZ OYNAT TESİSATTAN GELEN KABLOSU VARDİR DUZELMİYORSA EGR Yİ TEMİZLETMEN LAZİM İYİ BİR USTAYA GÖSTER AYNİ SORUN ARKADASTA VERDİ EGR TEMİZLENDİ GECMEDİ BEYNE O KABLO SİNYAL GONDERMEDİGİ ANLASİLDİ BEYİNCİ CÖZDÜ KABLOYU YENİLEDİ PİMLERİ FALAN OYLE KURTARDİ KARDESİM

• Beğen

ottobotto

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Egryi temizletecekseniz metal contasını kesinlikle sıfır alın değiştirin. Tek kullanımlıktır Ne kadar sıksanızda hava alır oradan egrden olup olmadığını anlayamazsınız.

Sars04

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
Bu kontak aç kapa işi nasıl oluyor

Erhan2514

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sorununuz çözüldümü bilmiyorum ama yinede yazma isteği duydum. Arıza tespit cihazına bağlatırsanız daha net sonuçlar alırsınız öncelikle bunu belirtmeliyim genel olarak egzantrik devir sensörü veya elektrik tesisatın çıkıyor ama istisna olarak motor beyni ve krank sensörü ve krank sensörü elektrik tesisatında çıktığıda oluyor.

• Beğen

tugayguler

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Sorununuz çözüldümü bilmiyorum ama yinede yazma isteği duydum. Arıza tespit cihazına bağlatırsanız daha net sonuçlar alırsınız öncelikle bunu belirtmeliyim genel olarak egzantrik devir sensörü veya elektrik tesisatın çıkıyor ama istisna olarak motor beyni ve krank sensörü ve krank sensörü elektrik tesisatında çıktığıda oluyor.
Çok sağolun sorunum çözüldü bilgisayarda egzantirik sensör arızası verdi tesisatında temassızlık varmış elektrikçi halletti. Yazdığınız için teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Erhan2514