Vectra B 2000 cdx TC uyarısı problemi

kemalszn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar öncelikle merhaba. 2000 model vectra b kasa aracım var. aracım hangi devirde olursa olsun 120 km hızı geçtiğinde TC (antipatinaj) lambası yanıp sönmeye başlıyor ve araç teklemeye başlıyor. normal TC düğmesine basıp devre dışı bırakınca tekleme olayı bitiyor. bilgisayara bağlattım serviste. abs, motor, devir vb hiçbir yerde arıza bulamadı bilgisayar. hatta serviste seyyar cihaz vardı. araçla yolda giderken de arıza taraması yaptık. yine bir sonuç bulamadık. başına böyle birşey gelen var mı? ne yapmamız gerekir? problem bilgisayarda arıza göstermese bile abs ya da motor beyninde olabilir mi? şimdiden teşekkürler

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi olasılıklar içinde Devir abs yüzükleri veya sensorlarda temassızlık olabilir.Birde potesiometre de sorun olabilir. Bunlara baktırdın mı?

kemalszn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepsine baktirdim. Dediğiniz şey galiba gaz kelebeği potansiyometresi? Onu da sifir takıp denedik. Yine sonuç değişmedi.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kemal Bey o zaman ABS sensorlarına bakın kir vs. varsa teizleyin,hatta ABS yüzüklerine resim ekliyorum iyicebakın kırık çatlak vs varmı? varsa değişecek kolay gelsin sonucu bekliyorum. resimdeki körük sonrası gri dişli
Fitted_reluctor_ring.jpg

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön ve arka lastik ebatlarınız aynı mı?

Bilen Yapar, Az Bilen Akıl Verir, Bilmeyen Eleştirir ,Yapamayan Çamur Atar !

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çağaday Arkadaş yazmış ama bir daha girmemiş ilginç,Ama bence ABS yüzüklerinde veya sensorunda sorun var neyse başka birinde sorun olursa ona yara bilgiler