2000 vectra CDX rolanti ve stop sorunu???

breezy70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar
bende 2000 vectra cdx var.bundan yaklaşık 8 ay önce araba hareket halindeyken elektrik şasesi yüzünden (farkında olamadım malesef) fan çalışmadı ve hararet meydana geldi.hararet yüzünden eksantrik mili kırıldı (nasıl oldu hala anlamadım) serviste motor indi ve eksantrik milini değiştirdim.bu günden itibaren araç hiç düzen tutmadı.hepsini hallettim ama 2 sorunu yaklaşık 1 aydır çekiyorum ve sebebini bulamadım.
sorun;arabanın rolantisi hem benzinde hem lpg'de 500 ile 1500 arasında geziyor ve hareket halindeyken veya ışıkta beklerken aniden stop ediyor.(ALLAH korusun birgün kaza yapıcam)
bunların sebebi ne olabilir?eksantrik miliyle bir alakası varmı?
ön bilgi edinmek istiyorum. (araçta hiç arıza uyarısıda çıkmıyor)
artık arabaya bakınca bile çok moralim bozuluyor.çok severek aldığım arabayı şimdi içim istemiyor.hayatım boyunca bütün arabalarım hep opel oldu.ama bu araba beni opel'den soğuttu vallahi :mad:

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolanti ayrlayıcı diye bi parça var. 250 ytl civarında ama temizleyip takıyolar. orda sorun olabilir. hararetten conta yanar yarım motor yapılır ama eksantrik milinin kırıldığını hiç duymadım. sen kırık mili gördün mü?

breezy70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolanti ayrlayıcı diye bi parça var. 250 ytl civarında ama temizleyip takıyolar. orda sorun olabilir. hararetten conta yanar yarım motor yapılır ama eksantrik milinin kırıldığını hiç duymadım. sen kırık mili gördün mü?

kırılan mili gördüm ortadan ikiye ayrılmıştı.yanlız benim aracım gece arızalandı ve harareti 100'ün üzerinde görünce şehir merkezinde kenara çektim stop ettim hiç suyu kalmamıştı.servisi çağırdım.aracı mecburen tekrar çalıştırıp servise götürdük.(çekici kullanmadık) ve sabah servise gittiğimde aracın eksantrik milini kırdığını söylediler.mecburen aracı orada bıraktım ve daha sonra geldiğimde motor inmişti.çıkma mil takıldı ve bana kırılan milide gösterdiler.yanlız benim kafama takılan eksantrik mili ortadan ikiye kırılan bir araç hareket edebilirmi?

emrekoc1978

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimkinde seninki gibi yolda giderken stop ediyordu - devir kesiyordu. ( adı aklıma gelmedi / Krank milimi-egzantrik milimi neydi ) .... devir sensörünü değiştirdik sorun bitti...Serviste 150ytl demişlerdi.. 65ytl'ye siemensinkini almıştım..Gm da siemensten alıyormuş parçayı.. Bence sorun ondadır...

Son düzenleme:

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar
bende 2000 vectra cdx var.bundan yaklaşık 8 ay önce araba hareket halindeyken elektrik şasesi yüzünden (farkında olamadım malesef) fan çalışmadı ve hararet meydana geldi.hararet yüzünden eksantrik mili kırıldı (nasıl oldu hala anlamadım) serviste motor indi ve eksantrik milini değiştirdim.bu günden itibaren araç hiç düzen tutmadı.hepsini hallettim ama 2 sorunu yaklaşık 1 aydır çekiyorum ve sebebini bulamadım.
sorun;arabanın rolantisi hem benzinde hem lpg'de 500 ile 1500 arasında geziyor ve hareket halindeyken veya ışıkta beklerken aniden stop ediyor.(ALLAH korusun birgün kaza yapıcam)
bunların sebebi ne olabilir?eksantrik miliyle bir alakası varmı?
ön bilgi edinmek istiyorum. (araçta hiç arıza uyarısıda çıkmıyor)
artık arabaya bakınca bile çok moralim bozuluyor.çok severek aldığım arabayı şimdi içim istemiyor.hayatım boyunca bütün arabalarım hep opel oldu.ama bu araba beni opel'den soğuttu vallahi :mad:
aşırı ısınmadan dolayı eksentirik yatakları şişer ve sıkar milde kırıla bilir..allah korumuşki pistonlar sarmamış...kırık mil le araç çalışır...ama tekleyerek calışır dönmeyen taraf çalışmaz..ama genede enteresan..kırık tarafın sibopları eğmesi ve sibop değişmesi değiştimiki...rolenti sorununa gelince rolenti aayarlayıcıyı temizletin yada değiştirin..orjınalı yakjlaşık 560 ytl civarı ...yan sanayi bulabilirisniz sorununuz biter aractan soğumanıza gerek yok.sadece ustasını bulun yeter