vectra a kasa da klima var mı

fatihsah26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar bende 94 model 1.8 karbüratörlü vectra var. arabada klima yok ama motor kasnağına bağlı kucuk bı motor (1. 2. ve 3. resimde kırmızı ile belirttim) ve o motordan çıkan borular (4. ve 5.resimler) öndeki klima fanının (araçta klima fanı yok ama iki tane klima fanı yeri var) onunden dolasıyor ve orda bitiyor arabanın içine girmiyor borular. araba da klima olup olmadığını yada varsa klima aktif hale getirilebilir mi onu sormak istiyorum resimlerini de yükledim.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    71.3 KB · Görüntüleme: 28
  • 2.jpg
    2.jpg
    63.2 KB · Görüntüleme: 29
  • 3.jpg
    3.jpg
    55.3 KB · Görüntüleme: 31
  • 4.jpg
    4.jpg
    51 KB · Görüntüleme: 26
  • 5.jpg
    5.jpg
    58.8 KB · Görüntüleme: 26

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
İçeride düğme var mı?

mobil gönderi hatalar için affola...

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 yılında 1994 Vectra A 2,0 Gl sahibiydim.Aracımda klima vardı.Belki sizde de vardı ama önceki sahibi söktürdü.

fatihsah26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eksik parçaları tamamlanırsa klima aktif olur mu acaba diye merak ettiğim icin forumdaki vectra a sahibi arkadaslardan yardım istedim

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tam detayını bilmemekle birlikte, o dönemdeki araçların çoğundaki klimalar eski sistem.
Ona uygun klima gazları ozon tabakasını koruma, çevreye zararları vs. nedeniyle artık üretilmiyor. Yeni tip gazlarda onlara uymuyor. Sistemi yeniletme maliyeti epey yüksek rakamlar tuttuğundan çoğu eski model arabada klima olsa da aktif çalışmıyor.

Siz de klima tertibatı olsa da, eğer aracı ikinci el aldıysanız yukarda anlattığım sebepten ötürü önceki sahipleri tarafından iptal edilmiş olabilir.

fatihsah26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım netten klima motorlarını araştırdım onlara benzemiyordu zaten sizinde dediğiniz gibi eski sistem olabilir.

vectra2626

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fatih kardesim aracınla hiç oynama cünkü o gösterdigin fotolardaki yerler senin hidrolik direksiyon pompan ve boruları sakın elleme:) klima işine girersen çok masraflı olur

fatihsah26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vay ismet kardeşim nasılsın tamam oynamam hidrolik direksiyon pompasıyla :D