klima fan sorunu

hayalcik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 model meriva sahibiyim.aracı alırken bilgisayarda klima basınç hatası vermişti.usta da gazı bitmiş olabilir gaz basılınca düzelir dedi.fakat havalar ısındı ve klimaya ihtiyaç olunca bi klima ustasına gittim.gaz bastı fakat klima çalışmadı.müşüre baktı sağlam,bobin sağlam.klima fanı devreye girmiyor dedi ve yapmadı.başka bi usta da beynin değişmesi lazım dedi. fakat motor beyninden bahsetti. acaba klima fanının ayrı bir beyinimi var yoksa motor beyini hepsine mi bağlı.daha önce bu tür ağrızayla karşılaşanlardan yardım bekliyorum.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
devreye girmesini sağlayan sensör var o kontrol edilmeli,sonra role kutusundan rolesi kontrol edilmeli.Beyinle felan alakalı değil.

eraydogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim 98 model opel astradada buna benzer sıkıntı vardı.Manuel olmasına rağmen tahminen sistem aynıdır.Kalorifer Motorun hızını kontrol eden bi rezistans var. Benim aracın o resiztansı bakımsızlıktan,nem ve rutubetten paslamıştı.Temizlenip tekrar yerine takıldı.Klima gazı + temizlik+ işçilik 80 tl verdim Kayseride.

maviduvar06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç hangi hata kodu veriyor. ben de de aynı sorun vardı.klima gazı koydum düzeldi ama hala fan rolesi seviye düşük kodu veriyor. rolenin seviyesi hala düşük mü yoksa esk kodu mu tekrar ediyor anlamadım.

hayalcik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
müşür basınç hatası veriyor. müşür değişti ama aynı hatayı tekrar veriyor. hatayıda silmiyor. kırşehirdeyim ve usta bulamıyorum. ellerinde parça bile yok. parçayı bırakın ağrızanın sebebini bile bulamıyorlar. aracı bırakın 2-3 gün bakmamız gerek diyorlar. ama güvenip bırakmadım. Eray bey kayseride kime yaptırdınız acaba?

eraydogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ramazan Bey Kayseride Nayman oto aksesuarın tavsiyesi üzerine gittiğim bir elektrikçiydi ama tam ismini hatırlayamadım abi ama ismini öğrenirim ihtiyaç olursa.

hayalcik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler. duruma bi bakayım olmazsa yazarım size. haftaya izmire gideceğim olmazsa orada göstereceğim.