vectra a hava filtresi

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba, kısa bir süre önce 92 model opel vectra a kasa araç satın aldım. ön kaputu açınca solda en önde duran siyah kutunun çatlak olduğunu gördüm. sanırım yama yapmışlar ve sonra tekrar açıldı. o siyah kutu hava filtresi mi değil mi bilmiyorum ama onu değiştirmem gerek. acaba en uygun nerde değiştirebilirim. opel yetkili servisinde mi yoksa yan sanayide mi? birde bana kaça mal olur? yardım edebilirseniz sevinirim.

onur_vectra_a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba, kısa bir süre önce 92 model opel vectra a kasa araç satın aldım. ön kaputu açınca solda en önde duran siyah kutunun çatlak olduğunu gördüm. sanırım yama yapmışlar ve sonra tekrar açıldı. o siyah kutu hava filtresi mi değil mi bilmiyorum ama onu değiştirmem gerek. acaba en uygun nerde değiştirebilirim. opel yetkili servisinde mi yoksa yan sanayide mi? birde bana kaça mal olur? yardım edebilirseniz sevinirim.

Vectra hayırlı olsun kardeş. Kazasız belasız iyi günlerde binmen dileğiyle. Daha önce resimlerini paylaştığın beyaz vectra yı aldın sanırım :)

Evet o kutu hava filtresi kutusu. Eğer internetten bulabilirsen yan sanayisini de kullanabilir hatta kendin bile takabilirsin. Çok basittir. İki kelepçe açıcan. Sürekli açıp kapatacağın bir kapak değil o yüzden orijinaline para vermeye gerek yok diye düşünüyorum. Ama gene de yetkili servise danış bazen eski opellere kampanya yapıyorlar. Ben arada bir servisten parça alıyorum bu yöntemle :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herhalde bunu diyorsun ki debimetre dir altında filitre var o kırıksa pahalı en iyisi plastik yapıştırıcısı ile yapıştırmak olacak veya plastik kaynak tabii onu yapan varsa burda :)
images

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim.. aracı opel yetkili servisine götürdüm. bana bu parçadan bulamayacağımı ancak sipariş yoluyla elde edebileceğimi söylediler. Ayrıca arabanın sıralı sistem lpgli olmadığını bu yüzden yeni hava filtresi taksam bile tekrar patlatacağını söylediler. Sıralı sistem lpg için atikerin servisine gitim bana 990 lira masraf çıkardılar. arabayı hiç benzinde çalıştırmamıştım gittim 20 liralık benzin koydum ama araba benzinde çalışmadı. Tekrar servise götürdüm sorunun benzin pompasında olduğunu söyleyip yeni bir pompa taktılar. Araç çalıştı ama çok titremeye başladı. Neyse bir süre sonra düzeldi biraz daha. 5. viteste garip sesler çıkıyor.

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra hayırlı olsun kardeş. Kazasız belasız iyi günlerde binmen dileğiyle. Daha önce resimlerini paylaştığın beyaz vectra yı aldın sanırım :)

Evet o kutu hava filtresi kutusu. Eğer internetten bulabilirsen yan sanayisini de kullanabilir hatta kendin bile takabilirsin. Çok basittir. İki kelepçe açıcan. Sürekli açıp kapatacağın bir kapak değil o yüzden orijinaline para vermeye gerek yok diye düşünüyorum. Ama gene de yetkili servise danış bazen eski opellere kampanya yapıyorlar. Ben arada bir servisten parça alıyorum bu yöntemle :)

teşekkür ederim eveto beyaz vectrayı aldım. Kazasız belasız inşallah :)

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herhalde bunu diyorsun ki debimetre dir altında filitre var o kırıksa pahalı en iyisi plastik yapıştırıcısı ile yapıştırmak olacak veya plastik kaynak tabii onu yapan varsa burda :)
images

evet bahsettiğim parça bu. ancak siparişle elde edebilirmişim..

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu tekrar hortlatıyorum. aracı bir süre böyle sadece lpgde kullandım. benzinde çalışırken 3. vitesten sonra gaz yememeye başlıyor. :( debimetrem arızalıymış. tamirinin zor olduğunu söylediler.

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benim aracımda 94 tek nokta olmasından dolayı hava kazanını LPG sayesinde iki kere darma duman ettim. Evet bu hava kazanını bulmak o kadar kolay değil. İlk patlamada üst kapak dağıldı. Gittim epey bir araştırmadan sonra çıkma üst kapak buldum. Uzunca bir süre devam ettim ikinci patlama da ise hem alt kısım hem üst kısım param parça oldu. En sonunda araya araya yan sanayi bir kazan buldum 100 TL verdim aldım. Bu kez işi sağlama aldım ve üst kısma patlama da açılması ve basıncı düşürmesi için bir kelebek koydurdum. Şimdilik patlama olmadı ama en azından o kelebek basıncı düşürecek.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Netten biraz araştırdım o parçayı buldum patlama için takılan eğer bulamasa idim aracımda olanı çekip ekleyecektim. İşte o zımbırtı bu...

09891EB40C874048B025018C5508AC5B.jpg