Vectra B 2 Aracıma Açık Hava Filtresi Uygulaması Yaptım

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi biliyorum cebeci egzozu arkadaşlar gidiyodu oraya... bende doğan şahin gibi böğürsün istemiyorum sadece performansında artış olsun...azda ses versin... montajını kendim yapmayı planlıyorum motora girene kadar olan boruyuda yalıtmayı düşüüyorum soğuk hava için.ama önemli olan filtre çeşit çok ne alsam diye düşünüyorum... ona da bakıcaz artık... headers işi daha ilerki zamanlarda olur ancak.. babamı headers olayına alıştırınca :D teşekkür ederim verdiğin bilgiler için... mevzu vectra olunca akan sular duruyor :D

Sahibi Altan abi tam bir esnaf, git tanış muhabbet et. Ben buraya headers taktırmaya gitmiştim ancak filtreleri görünce dayanamadım deneme amaçlı taktırdım, baktım performans güzel kalsın dedim. Ses olayına gelince doğan şahin gibi değil, resmen ferrari gibi ses veriyor bu benim taktığım filitre ancak önüne boru takmayacaksın, önüne boru taktığında sesi kesiyor. Sese hasta oldum desem yeri var.... , ileride önüne boru takmadan direk soğuk hava grişi verdirmeyi başarırsam veya bir yolunu bulursam kesin yapacağım. Montajı kendin yapabilirmisin, aslında yaparsın yapamazsın değil, ancak buraya yaptır bence, zaten işçilik için ekstra para almıyor, filtrenin ücreti neyse onu alıyor, yinede sen bilirsin.

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi ben meraktan vede hoşuma gittiği için kendim uğraşmak istiyorum... o yüzden... kurban bayramında gelicem adapazarına o zaman uğrar konusurum ustayla... valla sesi merak ettim
bi buluşmada bakalım sesine...

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi ben meraktan vede hoşuma gittiği için kendim uğraşmak istiyorum... o yüzden... kurban bayramında gelicem adapazarına o zaman uğrar konusurum ustayla... valla sesi merak ettim
bi buluşmada bakalım sesine...

Tamamdır...

alperx20xev

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel olmuş güle güle kullanın ama 2.5 ler dışında güzel bi ses alanı duymadm vectralardan ama performansda olumlu etkısını görürsünüz .))

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel olmuş güle güle kullanın ama 2.5 ler dışında güzel bi ses alanı duymadm vectralardan ama performansda olumlu etkısını görürsünüz .))

Teşekkürler, siz de güle güle kullanın, ses için açık hava filtresinin önüne boru veya hortum gelmemesi lazım, yani direk dışarıdan havayı alması lazım. Motorun gücü ile alakalı değil bu durum diye biliyorum.

alperx20xev

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben çok uğraştm en kaliteli filtreleri kn green kingdragon felan hepsini en uygn yerlere denedm ama yok bizim kasada 16v le 24v baya bi fark ediyor .)) işin ilginci aynı filtre 1.6 corsa gsi da aynı 2.5 gbi ses weriyor ama ben alamadm 2.0dan o sesi .))

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
x20xev 'lerin hava debimetresinden dolayı yeterli ses alınamıyor. çünkü debimetre gelen havayı emmeyi sınırlıyor..

alperx20xev

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 38 plaka olarak bi tane daha war biliyorum doğrudur süreklı kullandgm guzergah