V.I.P. Üye Alımı Yapılacaktır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet böyle bir kısıtlamaya gidilirse benimkinide iptal edin zaten sorun değil ben izin var diye koydum hatta uzun bir sürede imza kullanmadım şu imzayı kullanalı bir ay falan olmuşdur..

İmza boyutları konusunda haklısınız. Boyutları küçük olmalı.
Ancak imzalar zaten Opelim.net server'ına yüklenmiyor ki. Tinypic, Imageshack gibi sitelere yükleniyor.

Ayrıca ürün satışı ile gelir elde etmek daha mantıklı diye düşünüyorum.

burda bahsedilen hosttaki alan kotanız değil trafik bandwith yani veri alış verişi sayfanıza koyduğunuz her resim müzik klip v.b açılması için bir veri alır ve veri gönderir datanın barındığı yer önemli değil bunlar sizin bandwith ve trafik değerinizi oluşturur zaten.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
detaya girmek istemem ama frame tarzı embed gömülü kodlardan büyük bir veri gidişi olmaz çünkü esasen zaten video ve klibi izleyen o siteden izliyordur farkında değildir mesela youtube dailmotion frame yada embed kodlu olur..

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence olaya daha ciddi yaklaşmak lazım. Faydalanmaya gelince herkes sonuna kadar var ama siteyi ayakta tutmak adına kimse durduk yerde parmağını oynatmayacağı için bu tip yöntemlere başvurulması gayet doğaldır. İngiliz merkezli Vectra-C forumuna da üyeyim, orada bazı bölümlere vip olmayan üyeler giremiyor. Mesela ürün satış konuları vs. O iyidir demiyorum ama buradaki olay gayet normal gibi. O açıdan isteyen olur isteyen olmaz kimse mecbur değil sonuçta :cool:

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra-c ye bende üyeyim hatta görmüşsündür belki orda computer ve sis farlarımı gösterdiğimde adamların dibi düşmüşdü :) ..

forumdaki vip ihtiyacı özel bir bölüme ihtiyaç duyulmasından kaynaklı değil tahminimce para yetişmiyor hosta.. sanırım belirlenen kotayı site aşıyor.. yoksa bende özel bölümlerin taraftarıyım ..

bence yapılması gereken.

1) ana sayfadaki vbadvanced in güncellenmesi sanırım 4.1 i var forumun vb nin kesinlikle güncellenmesi bunu bir kaç defa daha bu tip konularda yazmışdım forumun sürümü çok eski şu anda en son 4.1.3 olması lazım.. hatta mümkünse vb suite kurulup suite in cms si ana portal forum kısmıda şimdiki gibi kullanılabilinir advancede gerek kalmaz böylece db de fazla yorulmaz.. allah bilir mysql de kaç tane db vardır bunlarda sistemi kasar ve yorar..

2) misafirlerde kısıtlama getirilebilinir misal misafirler yani üye olmayanlar resimleri ve eklentileri görüntüleyemeyebilir sadece yazıları okurlar.. keza imza için dediklerimde geçerli.. bu tür şeyler trafiği çok rahatlatır..

3) özel bölümlerden önce belli bölümlerde mesaj sınırlaması getirilebilinir yani beli bölümlere misal 300 mesajdan aşağı bir üye giremez gibi..

4) Bunlardan sonra vip paralı özel bölümler yapılırsa anlamlı ve güzel olur gibime geliyor..

yani bir basamaklama sistemi kullanılırsa vip üyelik en son ve en zirvedeki son nokta olabilir..

bunlar benim fikirlerim tabiki..

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ürün satışından bahsetmiş arkadaşlar. 300 adet tshirt yaptırdık toplasanız 30 tane satıldı. masrafı daha yüksek oldu. :) konuyu dağıtmayalım. talep eden arkadaşlar bana pmle ulaşıp başvurularını yaparlarsa memnun olurum. onun haricinde lütfen konuyu dağıtmayalım

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
2) misafirlerde kısıtlama getirilebilinir misal misafirler yani üye olmayanlar resimleri ve eklentileri görüntüleyemeyebilir sadece yazıları okurlar.. keza imza için dediklerimde geçerli.. bu tür şeyler trafiği çok rahatlatır..

3) özel bölümlerden önce belli bölümlerde mesaj sınırlaması getirilebilinir yani beli bölümlere misal 300 mesajdan aşağı bir üye giremez gibi..

..

Misafir üyeler için bir kısıtlama yapılması değerlendirilebilir. Mesaj sınırlaması hem eşitlik ilkesine uymaz hem de o mesaja yorum yapabilecek derecede bilgili olan bir kişinin fikirlerinden mahrum kalabiliriz, ama onun yerine mesela ürün satışı ile ilgili ilanlara mesaj yazma kısıtlaması getirilebilir, bir ürün 6 ay ilanda kalsa, hergün sadece sahibi tarafından bir kez güncelleme yapılsa 180 mesaj eder. Bu konudaki önerim ürün satışı ilanlarında ürün açık açık tanımlanmalı, resimlenmeli daha sonra da mesaj kısmı tıpkı sahibinden.com daki gibi yorumlara kapalı olmalıdır, alıcı adayı bilgi veya pazarlık aşamasında ürün sahibine PM yolu ile ulaşmalıdır. Satıcı ürünü ile ilgili bir ilave/değişiklik yapacaksa bölüm sorumlusu aracılığı ile bu işlemlerini yapabilmelidir.

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mantıklı bir uygulama. İngiliz forumlarının çoğu bu şekilde işliyor örneğin VXROnline. isteyen üye olur isteyen belli bir ücret verir , rapidsharedan bedava dosya indirmek ile vip olarak indirmek gibi birşey...

Hem Vip üyelere tshirt vs verilecekmiş,böylece reklam da artar.

ibrahimaydin5734

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar başkan demiş, sunu yapıldı bu yapıldı alan olmadı. bu kadar sorumlu var atın elinizi cebinize, destek olmak işin alın site malzemelerini olsun bitsin. farklı bir sayfayı görmek bence mantıksız. ozaman sitede paralı veya parasızlar gibi birşey oluyor. sonuçta forum sitesi burası. okey siteleri gibi kapalı masa gibi birşey oluşacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...