V.I.P. Üye Alımı Yapılacaktır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GTi.OnuR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şahsi fikrim;

yanlış bir uygulama, forum sitelerinde ücret talaffuz edilmemeli. ozaman farklı yere çekilir. site masrafından çok ticari amaç güder.

ödenecek hosting ücreti bu kadar pahalı olmaması lazım, ayrıca sponsorlarınız var gelir getirmiyormu sizlere, siteye destek olunacaksa yapılacak ürünlerden alınması yeterli olması gerekir.

Katılıyorum Bu Ücretli V.İ.P Alım Konusu Birdaha Gözden Geçirilmeli Bu Kadar Sponsorun Reklamı Boşunamı Duruyor Sitede ?

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
v.i.p :)

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyler izah edeim;

öncelikle 2 adet sponsor var ve alınan ücretler maleesef karşılamıyor ilk aklıma gelen oha okadar para diyorsun ama değil. aylık 150 dolar para gidiyor sebep ise opelim boş gibi duruyor ama trafiği istanbul gibiymiş hatırlarsınızda problemler vardı bu sebeplede başkan böyle bir çalışmaya girmiş tabii mantıklı bir taraftan evet bir taraftan hayır.

parayla ayrıcalık olursa tuhaf olur parama göre hareket ederim :)

fikrimce iyi bir buluşma ayarlanıp orada mesela sağlam bir organizasyon mangal mesela kimse yok demez. herşeyi kendimiz yapar kasaptan yaptığımız pazarlık payını, alacağımız içecekleri ramiden almak gibi aradaki fark ile siteye gelir olması daha iyi fikir diye düşünüyorum

insanların hiç biri demezki bizde ticari bir kar yapıyorlar zaten 2.5 lira verecen kolaya gene ver ama biz onu 2 liraya almış oluruz. şaka maka site maddi sıkıntıdaymış arkadaşlar. yani bi şekilde çözülmesi lazım nete giremediğiniz zaman sıkıntıya girip gece gündüz bakıyoruz o sebeple bir parça oldu bu site

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
peki ilk etapta kaç adet v.i.p üyeye ulaşmayı hesaplıyorsunuz? ve bu ne kadar çözüm olacak sitenin sorunlarına.fikrim geldi söylemek istiyorum. bence site içerisinde sadece opelim net ürünleri satılan bir kısım olmalı.t-shirt, sweat, yelek, araç ürünleri,şapka vb. gibi benim akıma gelenler bunlar.Opelim.Net'e sadece hangi lastik,araç temizliği veya hangi aküyü alayım diye giren arkadaşlarımız olduğu gibi gerçekten faydalı paylaşımlar yapan arkadaşlar da var.40 TL. çok bir para değil eğer gerçek anlamda sitemiz zor durumdaysa üye olarak birşeyler yapmamız lazım.Ama ürün satışınıda düşünürseniz ( yüksek kar amaçlı olmamak şartıyla) ben kendi adıma her türlü desteği vermeye hazırım...hem havası da olur very important personel :)

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım bu sıkıntı bıraz da bızım yuzumuzden oldu, hem vıp uyeyız hem para falan verdıgımız yok ya unutuyoruz ya baska sebep 40 TL evet cok değil ama ben şimdi farkettim 2 senedir vermiyorum buna daha ciddi yklaşmak lazım sanırım Yelız de haklı site ıcın sonucta bır harcama yapılıyor...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
trafiğin çok olmasının nedeni kusura bakmayın ama acemi altyapınız bunu yapan sizsiniz ama ücretini kullanıcılardan istiyorsunuz..

sitede yüksek bir bandwith gidişi var bunu görmek için profesör olmaya gerek yok.. nedenleri ise en başda imzalarda kullanılan mb lar boyutundaki resimler en ufak bir ayarlama yok mesaj yazarken wysing editörün açık olması v.b bu tip şeylere bir ayar çekilip el atılsa hiç bu tip bandwith kasılmalarına gerekde kalmaz.

misal bir arkadaş imzasına fotoğraf makinesinden çıkma aracının 2 mb lık resmini koymuş benim 8gb lık makinede bile o arkadaşın mesaj yazdığı bir konuyu açmaya kalkdığımda sayfa kasılıyor resmen.. düşünün bir kişide anlamsız ve gereksiz bir resim için çöpe giden 1 mb 2 mb 10 kişide 10 mb 20 mb eder o konuyu 100 kişi okusa 100mb çöpe gitti. ve bu tip belki böyle sitede her gün yüzlerce mb çöpe gidiyor..

wysing editörü açık direk bir şeyi başka bir siteden copy paste yapdığımızda resimlerin altlinkleri ile yada yazılardaki altlinkleride çekiyoruz haliyle konuyu açan farkında olmasada o konuyu her açıldığında sayfa o alt linklere ping atıyor buda gereksiz anlamsız bir trafiğe yol açar artı sayfa kasılmalarına sayfaların geç açılmasına v.b..

sonra lütfen bandwith yetişmiyor trafik çok falan demeyin.. saygılarımla.

Son düzenleme:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şahsi fikrim;

yanlış bir uygulama, forum sitelerinde ücret talaffuz edilmemeli. ozaman farklı yere çekilir. site masrafından çok ticari amaç güder.

ödenecek hosting ücreti bu kadar pahalı olmaması lazım, ayrıca sponsorlarınız var gelir getirmiyormu sizlere, siteye destek olunacaksa yapılacak ürünlerden alınması yeterli olması gerekir.
sitenin reklamları öyle aman aman çok değil bir ara bazı yerlerden reklam alınmıştı o bile üyeler rahatsız oluyor diye iptal edildi.hal böyle olunca gelir az gider çok olunca biryerlerden destek alınması gerekiyor.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
trafiğin çok olmasının nedeni kusura bakmayın ama acemi altyapınız bunu yapan sizsiniz ama ücretini kullanıcılardan istiyorsunuz..

sitede yüksek bir bandwith gidişi var bunu görmek için profesör olmaya gerek yok.. nedenleri ise en başda imzalarda kullanılan mb lar boyutundaki resimler en ufak bir ayarlama yok mesaj yazarken wysing editörün açık olması v.b bu tip şeylere bir ayar çekilip el atılsa hiç bu tip bandwith kasılmalarına gerekde kalmaz.

misal bir arkadaş imzasına fotoğraf makinesinden çıkma aracının 2 mb lık resmini koymuş benim 8gb lık makinede bile o arkadaşın mesaj yazdığı bir konuyu açmaya kalkdığımda sayfa kasılıyor resmen.. düşünün bir kişide anlamsız ve gereksiz bir resim için çöpe giden 1 mb 2 mb 10 kişide 10 mb 20 mb eder o konuyu 100 kişi okusa 100mb çöpe gitti. ve bu tip belki böyle sitede her gün yüzlerce mb çöpe gidiyor..

wysing editörü açık direk bir şeyi başka bir siteden copy paste yapdığımızda resimlerin altlinkleri ile yada yazılardaki altlinkleride çekiyoruz haliyle konuyu açan farkında olmasada o konuyu her açıldığında sayfa o alt linklere ping atıyor buda gereksiz anlamsız bir trafiğe yol açar artı sayfa kasılmalarına sayfaların geç açılmasına v.b..

sonra lütfen bandwith yetişmiyor trafik çok falan demeyin.. saygılarımla.

İmza boyutları konusunda haklısınız. Boyutları küçük olmalı.
Ancak imzalar zaten Opelim.net server'ına yüklenmiyor ki. Tinypic, Imageshack gibi sitelere yükleniyor.

Ayrıca ürün satışı ile gelir elde etmek daha mantıklı diye düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...