V E C T R A C ' Ler Buraya

dikmenm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar
vectra C 2005 comfort modeli ile aranızdayım herkese selamlar,

OTO biyografim

1-99 corsa
2-98 astra
3-92 vectra
4-05 vectra

Ekli dosyalar

• 2013-06-24-0128.jpg
    2013-06-24-0128.jpg
    94.1 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SAM_4845.jpg

SAM_4833.jpg

SAM_4836.jpg

dikmenm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serdar bey aracınız çok güzel,çok beğendim,ön ve arka farlarınız oldukça değişik neredn bulabiliriz bu tarz farları, ben özellikle ön farlarımda sıkıntı yaşıyorum değiştirmek istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim selamlar...

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serdar bey aracınız çok güzel,çok beğendim,ön ve arka farlarınız oldukça değişik neredn bulabiliriz bu tarz farları, ben özellikle ön farlarımda sıkıntı yaşıyorum değiştirmek istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim selamlar...

Ben de vakit ayırıp aracım hakkında yorum yaptığınız için teşekkür ederim..Ön farlarım standart halojen ya da xenon vectra c farlardan farklı olarak AFL denilen sisteme sahip farlardan..Ancak şu an işlevi yok..Allah nasip ederse Ankara'ya Salih Usta'nın yanına gidip halledeceğim bu farları..Fatih'in sözüne atıf yaparak; ya bu farlar beni alacak ya ben bu farları :rolleyes: Xenon tesisatı üzerine AFL tesisatı çekilip yazılımla araca tanıtılması gerekiyor..Sinyal,uzun,kısa vs çalışıyor ancak;

Fotoğraf1558.jpg

-Hareket halinde iken kısa hüzmeler direksiyon yönüne göre hareket etmiyor,
-110 km/h ın üstündeki hızlarda kısa hüzmeler otomatik olarak birim zamanda alınan yola göre yaşanan görüş kaybını iyileştirmek için kendilerini yukarı kaldırmıyor
-40 km/h hıza sinyal ve direksiyon yönüne göre 3. ek bir lamba ile köşe lambası devreye girmiyor..
-Bi-xenon da aktif değil..Kısa hüzme projektörü içindeki far perdesinde 2. bir perde daha var..O da devrede değil..
-Yine köşe lambaları aracı geri vitese aldığımızda devreye girmiyor..

Tüm bunları af buyurun ukalalık ya da hava olsun diye söylemiyorum..Opel in bu sistemi euroncap tan ödüllü ve standart farlara göre ö<ellikle gece %90 daha iyi aydınlatma sağlıyor..Opel bence hakkı çok yenen bir firma ve bunu dile getirmek amacım...

Arka stoplarım led stop... Markası FK.. Normalde füme renkli arka stopları kullanıyordum..Onların da kendine has güzelliği var tabi ama gelişen teknoloji ve daha efektif araçların yapımıyla led stoplar, AFL, Bi-xenon vs Allah ın emri gibi 1şey oldu..Benim de ilgimi çektiği için temin ettim..Normal stoplar ve 3. stop lambaları led..Bir de orj farla birebir hizada reflektör bulunuyor..Sinyal,geri vites ve sisler standart ampül..Bu far ve stopları Türkiye'de bulmanız neredeyse imkansız..Yurt dışından temin edilebilir..Özellikle bu parçaların membahı Almanya'dan...

SAM_4842.jpg

Farlarınızdan şikayet etmenizin sebepleri arasında farlarınızın fiziksel durumu;ampül kalitesi;aracınızdaki far seviye organları (otomatik seviye sensörlü ise seviye sensörleri konumu, far seviye motorlarının çalışıp çalışmadığı örn) kontrol edilmeli..