Opel Astra J 1.4 T Otomatik Şanzıman R de Vuruntu

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
vites değiştirirken frene hafif basınca yani tam baskı yapılmazsa yine vuruntu yaşayanlar var. kararlı bir baslı uygulayın. araç yeni çalıştıysa soğuktan dolayı bu tür vuruntular olabiliyor. olasılıkları değerlendirdikten sonra onarıma yönelin. yoksa deneme yanılma ile çok masraf yaparsınız.

Muharrem55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Hocam bunlar ihtimal dahilinde bile değil keşke gösterebilsem yani ben araç ısınmadan hareket etmem ve fren meselesi ise D ye alırken de uyguladığım baskı aynı vuruntu yok R ye atınca hopluyor resmen

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yani ben daha önce gruplarda sordum 50 binde bu sorunu yaşayan var ben aracı aldığımda bütün P N R D hepsinde yapıyordu şanzımanı komple revizyon ettirdim sadece durup R ye attığım da geri doğru vurarak geçiriyor vitesi R den N ye aşınca da tapıyor ama D den N ye alınca yapmıyor canımı sıktı biraz yaşayıp çözen vardır diye buraya yazmak istedim teşekkürler yorumunuz için
Düzelmez, boşuna uğraşma derim. 2020 Model aracımda Sıfır km deyken yapıyordu. Senin dediğin gibi gittim götürüdüm, meğerse olay farklıymış. Başka sıfırları denedim aynısı onlarda da. Bana sorasan kısacası ciddi bir sorun değil, çok takılmamak lazım. Sen bakımını herşeyini yaptırdıysan çok önemli bir durum değil ki expere bile soktum sıfırken ozamanda vuruntu diye geçiyordu 40 binde arabayı saatım orda bile vuruntu dedi sonra adaa anlattım bu durumun olduğunu içi rahat olsun diye gittik servise gösterdik bişey çıkmadı. Çıkması anormal olurdu 40 bin bakımını yaparak saattım çünkü şuan ki kullandığım aracımı iyi fiyata yakalamıştık bir anda satın aldım. bir anda sattım

• Beğen
Tepkiler: Alfonso

omer7461

Kayıtlı Kullanıcı
74-Bartın
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, öncelikle bir konuda içinizi rahat ettirmek için konuyu detayından başlıyorum. 2020 yılında 2020 model Astra J Sedan Edition Plus araç aldım. O güne dek opel sınıfını kullanmadım, açıkcası sıcakta bakmadım. Ama eş dost akraba tavsiyesiyle gecici olarak 4-5 ay biner satarım mantığıyla almıştım. Çünkü asıl istediğim araç nisan mayıs aylarında gelecekti, o zamana kadar opel almış olduk. Tabi arabayı sevdim ve gerçekten 2 sene civarı bindim. Ama İlk fark ettiğim P- de iken R ye yada D ye attığımda arabada bir vuruntu olduğu. Zaman zaman P- R arası özellikle yokuşta kalkarken veya geri giderken. Serviste bunun normal olduğunu söyledi fakat inanmadım istanbulda ASTRA J gurubu buldum bu adamların buluşmasında benim konuyu anlattım benzeri tüm araçlarda mevcut. Yani alışık olmadığım bir durumdu ama sonradan alıştım. Sizin sorununza gelirsek bakımını vs. yeni yaptırdıysanız. Bana sorarsanız normal bir durum.

Muharrem55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Hocam son çare şanzıman beyni ona baktıracağım tamirli kullanıyordum çıkma veya sıfır takacağım düzelirse buradan bilgi veririm

cagrı34

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam son çare şanzıman beyni ona baktıracağım tamirli kullanıyordum çıkma veya sıfır takacağım düzelirse buradan bilgi veririm
Sorunu çözebildnz mi, benim araçta da r ve d ye aldığım da vuruntu oluyor

Muharrem55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Sorunu çözebildnz mi, benim araçta da r ve d ye aldığım da vuruntu oluyor
Hocam elime para geçmedi değiştiremedim yani bi çıkma beyin bakıyoruz hala ben şanzımanı yeniledim gibi bi şey artık tek sıkıntı beyin onu değişince düzelecek ama sizin sorunu yaşayıp tek selenoid valfi değişip kurtulan var ama şanzımanı açınca başka şeyler de çıkıyor mecbur onları da değişiyorsunuz maliyet katlanıyor şanzımanı açmak şu an da sadece 10-15 bin tl arası açınca değişmesi gereken parçaları değişecekler ama önce bi şanzıman yazılımı attırıp denemenizi öneririm sonra bi şanzımancıya gidip şanzıman kulaklarına baktırın o da yoksa şanzımana girilebilir

cagrı34

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam elime para geçmedi değiştiremedim yani bi çıkma beyin bakıyoruz hala ben şanzımanı yeniledim gibi bi şey artık tek sıkıntı beyin onu değişince düzelecek ama sizin sorunu yaşayıp tek selenoid valfi değişip kurtulan var ama şanzımanı açınca başka şeyler de çıkıyor mecbur onları da değişiyorsunuz maliyet katlanıyor şanzımanı açmak şu an da sadece 10-15 bin tl arası açınca değişmesi gereken parçaları değişecekler ama önce bi şanzıman yazılımı attırıp denemenizi öneririm sonra bi şanzımancıya gidip şanzıman kulaklarına baktırın o da yoksa şanzımana girilebilir
Anladım hocam inşallah düzelir , benim araç ta aslında vuruntu da denmez sadece bi hopluyor araba R ye aldım diyelim böyle bir saniye sonra hopluyor veya D ye aldığım da sallanıyor araç, bazen yapmıyor hiç, şanzıman da olsa sanırım vites geçişlerinde de sorun olur, ayrıca bi de ışıklarda beklerken D konumunda araç bir iki saniye kendini boşa alıp sarsılarak kalkıyor, bu da normalmiş

AliDrmz

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Dun yolda giderken gariptirki vitesi manuele alip kendim degistirmek istedigimde vites gecmiyor deki ekranda ama otomatige aldigimda bir sikinti yoktu sebebi nedir

cagrı34

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Dun yolda giderken gariptirki vitesi manuele alip kendim degistirmek istedigimde vites gecmiyor deki ekranda ama otomatige aldigimda bir sikinti yoktu sebebi nedir
Belirli devir aralığını yakalamazsa vites geçişi yapılmadı uyarısı çıkar ekranda normal durum