Opel Astra J 1.4 T Otomatik Şanzıman R de Vuruntu

Muharrem55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar Opel kullanıcıları
Aracım otomatik vites 1.4 T sorunum P R N D ye atarken vuruntulu aracı sarsarak geçmeseydi ve yokuşta geri çıkmak istediğimde şanzıman kendini korumaya alıp hareket etmemesiydi bu yüzden 100 binde şanzıman revizyonu gördü sorunun bir kısmı çözüldü ama N den R ye atarken hala vuruntu devam ediyor ve 2 den 3 e geçerken ara ara vuruntu yaparak geçmeye başladı(her zaman yapmıyor) ustam belli bir km sonra geçeceğini söylüyor bekliyorum ama içime sinmedi aynı sorunu yaşayıp çözen var mı teşekkür ederim

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tork konventörü vardı galiba ondan ve normal kasıntı yapar geçince vites D veya R ye alınınca tork konventöründe normal şeyler

• Beğen
Tepkiler: Muharrem55

Muharrem55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Evet Tork Konvertörü var ama bu durum normal gibi gelmiyor bana Revizyon görmeden önce P R N D ye çekince vuruntu yapıyordu şimdi ise sadece R ye alınca araba kendini 2 3 sn sonra geri doğru atarak vurarak geçiriyor anlamadım gitti çok can sıkıcı

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tech2 sanırım bi bilgisayara bağlayın veya bi yetkili servis ile görüşün bakılsın öylesi daha olur

• Beğen

Muharrem55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
1000 km daha yapacağım yeni revizyon gördü bakalım sonra şanzımana bi kalibrasyon yaptıracağım cihazlara bağlattık bununla alakalı bi arıza görünmüyor belki yaşayıp bu arızayı çözen arkadaşlarımız vardır diye buraya yazıp yardım istedim yorumunuz için teşekkürler

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ne demek düşüncemi yazdım tork konvertörü çünkü her gecişlerde vurur D den N ye R ye ondan dedim bende

• Beğen

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
şanzıman yağı değişiminde şanzıman yağ filtresini de değiştirmek ve uygun yağı kullanmak bu tür vuruntuları azaltıyor. tork konventörü tamirinde ehil bir el geçişleri sağlayan senkromeçleri değiştirirken bu vuruntuları kontrol eder. yalnız r de vuruntu bir yerde yapılan küçük bir hatayı işaret ediyor bana göre.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, öncelikle bir konuda içinizi rahat ettirmek için konuyu detayından başlıyorum. 2020 yılında 2020 model Astra J Sedan Edition Plus araç aldım. O güne dek opel sınıfını kullanmadım, açıkcası sıcakta bakmadım. Ama eş dost akraba tavsiyesiyle gecici olarak 4-5 ay biner satarım mantığıyla almıştım. Çünkü asıl istediğim araç nisan mayıs aylarında gelecekti, o zamana kadar opel almış olduk. Tabi arabayı sevdim ve gerçekten 2 sene civarı bindim. Ama İlk fark ettiğim P- de iken R ye yada D ye attığımda arabada bir vuruntu olduğu. Zaman zaman P- R arası özellikle yokuşta kalkarken veya geri giderken. Serviste bunun normal olduğunu söyledi fakat inanmadım istanbulda ASTRA J gurubu buldum bu adamların buluşmasında benim konuyu anlattım benzeri tüm araçlarda mevcut. Yani alışık olmadığım bir durumdu ama sonradan alıştım. Sizin sorununza gelirsek bakımını vs. yeni yaptırdıysanız. Bana sorarsanız normal bir durum.

Muharrem55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, öncelikle bir konuda içinizi rahat ettirmek için konuyu detayından başlıyorum. 2020 yılında 2020 model Astra J Sedan Edition Plus araç aldım. O güne dek opel sınıfını kullanmadım, açıkcası sıcakta bakmadım. Ama eş dost akraba tavsiyesiyle gecici olarak 4-5 ay biner satarım mantığıyla almıştım. Çünkü asıl istediğim araç nisan mayıs aylarında gelecekti, o zamana kadar opel almış olduk. Tabi arabayı sevdim ve gerçekten 2 sene civarı bindim. Ama İlk fark ettiğim P- de iken R ye yada D ye attığımda arabada bir vuruntu olduğu. Zaman zaman P- R arası özellikle yokuşta kalkarken veya geri giderken. Serviste bunun normal olduğunu söyledi fakat inanmadım istanbulda ASTRA J gurubu buldum bu adamların buluşmasında benim konuyu anlattım benzeri tüm araçlarda mevcut. Yani alışık olmadığım bir durumdu ama sonradan alıştım. Sizin sorununza gelirsek bakımını vs. yeni yaptırdıysanız. Bana sorarsanız normal bir durum.
Yani ben daha önce gruplarda sordum 50 binde bu sorunu yaşayan var ben aracı aldığımda bütün P N R D hepsinde yapıyordu şanzımanı komple revizyon ettirdim sadece durup R ye attığım da geri doğru vurarak geçiriyor vitesi R den N ye aşınca da tapıyor ama D den N ye alınca yapmıyor canımı sıktı biraz yaşayıp çözen vardır diye buraya yazmak istedim teşekkürler yorumunuz için

Muharrem55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
şanzıman yağı değişiminde şanzıman yağ filtresini de değiştirmek ve uygun yağı kullanmak bu tür vuruntuları azaltıyor. tork konventörü tamirinde ehil bir el geçişleri sağlayan senkromeçleri değiştirirken bu vuruntuları kontrol eder. yalnız r de vuruntu bir yerde yapılan küçük bir hatayı işaret ediyor bana göre.
Bilmiyorum olasılık dahilinde tekrar baktırmak gerekiyor ama önce yazılım attıracağım düzelebilir diyen var 4 kez yazılımdan sonra düzelten var bakalım bizim bahtımıza ne çıkacak