V E C T R A C ' Ler Buraya

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
markası Cyclone diye hatırlıyorum ama model bilmiyorum:D zaten tek bir model vardır tahminim.

melih çatalkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar ben opel vectra 2.2 elegance almak istiyorum 2003 model 134.000 km de istanbulda kaza boya yok garaj arabası tüp te yok 20.500 diyo fiyat sizce uygunmudur aracın kronik sorunları varmıdır onun yerine 99 gt 2000 2001 cdx mi almalıyım aracın yakıtı nasıldır bandrölü 6 ne kadardır...

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Bir önceki aracım 2001 CDX'ti.
Genel olarak alırken şanzımanına dikkat edin. Sorunlu olması en az 2,000 tlden başlar 5-6 bin tlye kadar masraf çıkartır. Yenisi 13.000 tl.
Özellikeri çok fazla olduğu için arıza riski diğer modellerden biraz fazla olabilir. Her tarafında sensör var.
Klima butonları bu raçlarda kronik bir sorun. Özellikle de orta butonun tıklaması sorunlu. Devirdaim sorunluysa değişimi epey bi zahmetli. Neredeyse motoru indiriyorlar. Sebebi de soğutma suyu aynı zamanda şanzumanı da soğutuyor.
Almadan mutlaka Teck2 ile araca baktırın ve nerelerde hata kodu verdiğini , hangi parçaların arızalı olduğunu kontrol ettirin. Dediğim gibi en önemlisi şanzıman. Elektronik aksam, aynalar, arka perde gibi aksesuarlar arızalıysa bilinki bunlar oldukça pahala. Örneğin bir arka perdenin motoru 1.650 tl. Lastik basınç sensörleri arızalanabiliyor. Aracı ilk çalıştırdığınıza bilgi ekrarınında veya otomotik vites göstergesinin yanında herhangi bir arıza olup olmadığına dikkat edin. Başta çok basit gibi gelen arızaların yapımının çok yüksek olabileceğini düşünün. En büyük eksilerinden biri ki bana göre tek sorunu o da MTV vergisi. Ama önümüzdeki dönemlerde MTV lerle ilgili bir değişim olacağı söyleniyor.
Yine de memnunmusunuz deseniz aldığınıza evet derim. Çünkü bu özellikleri bu fiyatta olan başka bir araçta göremezsiniz.
iyi araştırın. Araç çok ucuz gibi ise mutlaka detaylı araştırınd erim. 1.000 tl ucuza aldım derken 3-5 bin tlye masraf çıkartmayın.
6 Aylık MTV yaklaşık 650 tl civarı.
Linki inceleyebilirsiniz.
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=72704

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Melih bey;
Bu arada düşündüğünüz araca baktım. Temiz gibi görünüyor. Tek el kullanılmış olması da ayrıca bir avantaj. Belirtttiğiniz fiyat pazarlıksız fiyatı. Eğer araçta kronik bir sorun yoksa fiyat uygun ve indirebildiğiniz kadarı sizin için atrı kar olur. Pazarlık payı da mutlaka vardır. Ama dikkat ederseniz o modeldeki en düşük fiyatlılardan biri.

melih çatalkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
satarken sıkıntı yaşanırmı acaba bu arabalar pek tutulmuyor deniliyor birde bildiğime göre türkiyede 150 adet varmış... normal 2003 2.2 nin fiyatı nedir acaba bu araç olmazsa sevilmiyorsa cdx veya gt alıcam teşekkürler 99 gt ve 2000 2001 cdx nasıldır 2.2 ye göre

melih çatalkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzini su gibi içer diyolar bu doğrumudur bide kasa değişiminden dolayı bazı kronik arızaları vardır diyorlar otomatik vites olmasından dolayı...

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Herşeyden önce her iki araç arasında epey bi fark var. Kronik sorun diyorlarsa eğer ben sattığım aracıma her türlü işlemi yaptım. Değiştirmedik yerini bırakmadım. Ama hala iyileştiremediğim 1-2 noktası vardı. Örneğin Low Beam Fld Vision hatası.
Yakıt durmu LPG de şehiriçinde en kötü ihtimalle 1 lt LPG ile 7 km yaparsınız.
150 tane olduğu söylentisi yanlış. 2003 yılında sadece Ziraat Bankası 150 tane almıştı.
Aracın tutulup tutulmaması olayı tamamen size kalmış bir durum. Hemen satayım derseniz satamazsınız. Ben satıyorum dediğinizde aracın fiyatı farklı, başkası ben alacağım dediğinde farklı olacaktır. Bu tüm araçlar için böyledir. Fiyatları 19.000 ile 25.000 arasında değişiyor.
6 aylık vergisini yukarıda da yazmıştım. 650 tl civarı.
Araç satışa gelmez derseniz, yakıtı fazladır derseniz, MTV si yüksek derseniz o zaman ne CDX lere Ne de GT lere bakın. Bi tane Astra alın derim size. Sonuçta almayı düşündüğünüz aracın özellikleri kıyaslarsanız en yakın rakibinin (Mercedes, audi, Bmw) yarı fiyatına yakın bir fiyattadır.
Yakıt konusuna gelince sitede bir arkadaşın imzasında var.
"Aslan besliyorsan yediğine bakmayacaksın." :)

Son düzenleme:

melih çatalkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haklısınız benzin fiyatlarıda belli tüp parasını düşerse alırım olmazsa 99gt veya 2000 2001 cdx bakarım teşekkürler....