Ünlem ışığı yanıyor.

demented

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, foruma yeni katıldım ve gerekli işlemleri yaptım. Konuyu açmadan öncede bir araştırma yaptım fakat benim sorunun cevabını bulamadım. Daha önce sorulduysa şimdiden özür dilerim.

Opel Astra 1.3 CDTI Enjoy Easytronic 2007 model bir aracım var ve son günlerde seyir halindeyken El frenini çekince yanan o ünlem ışığı durduk yere yanmaya başladı, neden yandığını anlamak için kendimce testler yaptım ve sorunun virajlara sert girdiğim zaman olduğunu anladım.

Yani şöyle ki; Virajlara sert ve ani girişler yaptığım zaman üzerinde ünlem olan kırmızı ışık yanıyor, viraj geçtikten 1dk(yaklaşık) sonra sönüyor. Bunun nedeni hakkında fikri olan var mı acaba?

Şimdiden çok teşekkürler, iyi geceler.

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren hidroliğini bir kontrol edin isterseniz. ve balatalarıda kontro lettirseniz iyi olur.. bu tarz seylerdne dolayi yaniyordu sanirim.

sensei

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buna benzer bır urum gecmıstı forumda ama hangı konuydu hatırlamyorum fakat arkadsın dedıgı gıbı fren hıdroliği ve balatayla alakaı bırsey oldugunu anımsıyorum.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
fren hidroliği eksilmiş balataların çok incelmişse bir miktar yağ azalır bundan da yanmış olabilir vakit kaybetmeden baktır.