Ufak Dokunuşlar :)

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ufak Dokunuşlar :)

tff2525 link' Alıntı:
Şu kapı ledlerini nasıl yaptırıyorsunuz .maliyeti nedir editiona uygulanır mı. teşekkürler

Ankara OPAK yetkili servisinin verdiği fiyat 80TL.

fburak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kapı içi opc logolu parçanın projesini merakla bekliyorum ellerinize sağlık. Proje gelirse direkt olarak tabelacıya gidicem. Aşırı hoşuma gitti. Elinize emeğinize sağlık thnxx

4frodisiak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bagajdaki kaplama için puan kırılabilir. Geri kalan herşeye tam puan veriyorum kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. Fakat bu kaplamaları siz kendiniz yaptıysanız nasıl yaptınız kısaca yazarsanız sevinirim :)

@ftertezzek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
çok güzel olmuş.ön farlar gündüz farı sarı normal farlar beyaz ya da mavi olsa(xenon değil) daha güzel olur sanki tabi sizin tercihiniz :)

normal farları halojen mercek bulursam cevirmeye niyetim var xenon muayeneden geçmeyeceği için düşünmüyorum.

tff2525 link' Alıntı:
şu kapı ledlerini nasıl yaptırıyorsunuz .maliyeti nedir editiona uygulanır mı. teşekkürler

elbetteki uygulanır malzeme hazırlandıktan sora 2 kapı uygulaması toplamda 1-2 saat gibi sürüyor  problemli HDD'imi kurtarabilirsem fotoğrafları detaylı paylaşmaya çalışacağim.

maliyet 2 superflux kırmızı led + kablo 2 takım konnektör + 860~1kohm direnç + sıcak silikon tabancasi ile beraber herhalde 50 tl'yi geçmez :)

molev link' Alıntı:
Hocam aynısını bende yapıcam maşallah valla cok güzel olmuş hemen görür görmez ilk resmi facede paylastım :) aynı renk cok merak ediyodum bu jantların hangi rengini alsam diye kafamdaki soru işareti kalktı :)

hayırlısı olsun teşekkür ederim.

attalos07 link' Alıntı:
çok beğendim maşaallah

teşekkürler :)

fburak link' Alıntı:
Kapı içi opc logolu parçanın projesini merakla bekliyorum ellerinize sağlık. Proje gelirse direkt olarak tabelacıya gidicem. Aşırı hoşuma gitti. Elinize emeğinize sağlık thnxx

HDD'kurtarabilirsem  dosyayı gönderirim.

4frodisiak link' Alıntı:
Bagajdaki kaplama için puan kırılabilir. Geri kalan herşeye tam puan veriyorum kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. Fakat bu kaplamaları siz kendiniz yaptıysanız nasıl yaptınız kısaca yazarsanız sevinirim :)

tabiiki sabırlı bir eş kapalı fazla toz olmayan bir alana htiyacınız var.

aynalar işin en zor kısmı ayna kapakları sökülerek yapıldı 3M karbon maskeleme folyosu olarak geçiyor malzeme normal folyodan neredeyse 2 kat daha kalın olduğundan ısıtma ve soğutmada kolay kolay deforme olmuyor. malzemeyi sanayi tip ısı tabancasıyla naylon yumuşaklığına kadar ısıtıp soğumadan kaplayacağınız malzemenin üzerine sarıyorsunuz malzeme soğuduğu anda tekrar yavaş yavaş ısıtarak problemli alanları düzeltip kenar kıvrımlarından kapladığınız malzemenin iç kenarlarına doğru kıvırıyorsunuz. malzeme tamamen soğuduğunda gergin durumda kaldığından kener kıvrımlarından kurtulma yapmıyor.

yapışkan kısmı normal tabela folyosu kadar kuvvetli değil bu yüzden kapladığınız malzemenin kenar kısımlarını içeride kalacak şekilde yapmanız gerekiyor yoksa en ufak bir sürtme veya dış etkende kapladığınız malzemeden ayrılıyor.

kapı içleri de aynı şekilde yapıldı ancak kullanılan malzeme desen ve yapı olarak farklı aynı karbon kaplama cam açma düğmelerine de aynı şekilde uygulandı.

kapı direkleri en kolay kısım keçe rakle ile uygulamayı yaptıktan sonra kenar kısımları kapı içine ve cam fitilleri arkasına çevrilerek işlem tamamlandı.

umarım açıklayıcı olmuştur.

iyi günler

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

18'' Replika jantların aracınız üzerindeki etkileri nasıl oldu acaba? Ben de düşünüyorum ama şimdiki replikalar maalesef hurda yığını, aracı yorması bir yana güvenliğinden de son derece çekiniyorum. Sizin gözlemleriniz nasıl?

@ftertezzek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
18'' Replika jantların aracınız üzerindeki etkileri nasıl oldu acaba? Ben de düşünüyorum ama şimdiki replikalar maalesef hurda yığını, aracı yorması bir yana güvenliğinden de son derece çekiniyorum. Sizin gözlemleriniz nasıl?

Jant lastik ile toplamda 2000 km yaptım şu anda kadar olumsuz hiç bir problemim olmadı spor yay ile beraber belki konforda çok az bir azalma olmuştur ama o da çok farkedilecek cinsten değil.

Yay & jant lastik kombinasyonunda sürüş bozuk yollarda biraz daha fazla dikkat gerektiriyor. yakıt 100 km'de 0,5 Lt farketti 8,7-9 lt civarinda yakıyorum şehir içi

aracın gidişinde hissedilir hiç bir fark yok lastik tur çevrimleri aynı denebilir (215/50/17 = 647 mm /// 225/40/18 = 637 mm  yani yeni lastiğim 1 tur çevrimde 10 mm daha ufak :)

Asıl önemli olan lastik, alacağınız lastiğin kaliteli olması sizin sürüş zevki ve emniyetinizi direkt olarak etkiler.

Salih8138

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

@ftertezzek link' Alıntı:
Jant lastik ile toplamda 2000 km yaptım şu anda kadar olumsuz hiç bir problemim olmadı spor yay ile beraber belki konforda çok az bir azalma olmuştur ama o da çok farkedilecek cinsten değil.

Yay & jant lastik kombinasyonunda sürüş bozuk yollarda biraz daha fazla dikkat gerektiriyor. yakıt 100 km'de 0,5 Lt farketti 8,7-9 lt civarinda yakıyorum şehir içi

aracın gidişinde hissedilir hiç bir fark yok lastik tur çevrimleri aynı denebilir (215/50/17 = 647 mm /// 225/40/18 = 637 mm  yani yeni lastiğim 1 tur çevrimde 10 mm daha ufak :)

Asıl önemli olan lastik, alacağınız lastiğin kaliteli olması sizin sürüş zevki ve emniyetinizi direkt olarak etkiler.

Aracınız harika olmuş opc jantları nereden ve ne kadara aldınız ?

tff2525

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kapı led uygulaması 50-80 tl fazla değil verilir ama asıl merak ettiğim şu bu işlemde zarar görecek yasa ileride ses yapabilecek bir kusur meydana gelir mi .yaptıran arkadaslar cevaplayabilir mi tesekkürler

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

tff2525 link' Alıntı:
Kapı led uygulaması 50-80 tl fazla değil verilir ama asıl merak ettiğim şu bu işlemde zarar görecek yasa ileride ses yapabilecek bir kusur meydana gelir mi .yaptıran arkadaslar cevaplayabilir mi tesekkürler

Kapı kollarında içinizz rahat olsun, bende yaptım hiçbir ses sorunu çıkartmadılar. Tırnakları kırmadan özenle işlem yapıldıktan sonra bir sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum.

tff2525

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sizin aracınızda edition mı .şunu sormak istiyorum bu ledleri yaparken kol içlerini delîp mî monte ediyorlar yoksa bunun için hazır bir yer kolların içinde var mı .birde siz nerede yaptırdınız ve tam olarak kaç para ödediniz net bir ışıklama oldumu aracın içinde.