Twinport ile classic arası fark nedir.

selcuk950

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Astra almayı düşünüyorum.Çok bi bilgim yok ama Twinport ile classic arası fark nedir acaba bilgilendirebilir misiniz?
Yakıtta mı tasarruf'u var yoksa iç donanım da mı acaba...
Teşekkürler...

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
twinport motorun adi.. Classic kasanin adi.. Sen hangi classic ten almayi dusunyorsun classic 2 g kasa mi yoksa classic 3 h kasa mi?

enforacle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam astra g (classic 2, artik satilmiyor) ve oncesinde ecotec motor vardi. astra g yi twinport motor luda satti opel. astra h da (classic 3 oldu hala satiliyor) twinport motor var. yeni cikan astra j lerde ne var bilmiyorum. sonuc olarak sizin kastettiginiz astrag galiba. twinport motorlu olanlarin arkasinda twinport yaziyor yazmiyorsa sanirim ecotech motoru vardir.

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g twinport 103hp 150nm
ecotech 101hp 155nm
pek fark yok twinport yarim litre daha az yakar

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g-h hatta 1.6 opeller 2006 ya kadar 105 hp twinport 2006 sonu ve 2007 sonrası 115 hp diye satıldı diye biliyorum. twinport kullanıcısı olarak normal kullanımda performansından ve ekonomisinden memnunun ancak iş yardırmaya gelice haddinden fazla yakıyor.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her iki motorda ecotec zaten. twimport ecotec değilmiş gibi yazıp yanıltmayın insanları.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
twinportta zincir var galiba

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
twinportta clasic diye geciyor hatta hepsi classic kasadir sadece donanım farkından twinport ,club,elegance,cd,comfort v.s isimleri değişiktir twinprotun diğer ismini saydığım modellerden farkı zincir triger olması diye biliyorum
yani twinportta clasictir hatta tüm astralarda classic diye gecer oda kasasına verilmiş isimdir

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her iki motorda ecotec zaten. twimport ecotec değilmiş gibi yazıp yanıltmayın insanları.

Evet kaputu acınca iki motorun üzerinde eco-tec yazıyor ancak biri tiwinport : )))

twinportta zincir var galiba

Zincir değil. En son servise girdiğimde bir sonraki bakımda tirigerde değişecek dediler :(

twinportta clasic diye geciyor hatta hepsi classic kasadir sadece donanım farkından twinport ,club,elegance,cd,comfort v.s isimleri değişiktir twinprotun diğer ismini saydığım modellerden farkı zincir triger olması diye biliyorum
yani twinportta clasictir hatta tüm astralarda classic diye gecer oda kasasına verilmiş isimdir

classic değişik bir durum belli bir yıla kadar donanımla ilgili olması gerekiyor. ancak 2007 den sonra astra g ler tek paket classic diye satıldı ve 115 hp güncellenmiş tiwinport olmayan motor ile satıldı diye biliyorum.

Aslında konuyu işi bilene servise sormak gerekli.

enforacle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam ikiside ecotech degil belki kapaktaki yazi ayni olabilir ama twinport ta motor ust kisimda dizayn farkli olmasi lazim lutfen!!!!! Twinport alt devirlerde daha az yakiyor yani sehir ici ama yuksek devirde cok yakar ortalamasi ecotec ile ayni cunku ecotec te uzun yolda tutumlu hatta ecotec in daha iyi oldugunu soyleyenler cogunlukta