TÜVTÜRK'ün araç muayene sistemi hakkında

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[FONT=Arial, serif]Sayın Hakan Kıyım,[/FONT]
[FONT=Arial, serif]İletmiş olduğunuz e-mail tarafımıza ulaşmıştır. Öncelikle müşterimiz olarak öneri ve sorularınızın bizler için bir gelişim fırsatı olduğunu belirtir, göstermiş olduğunuz ilgi ve hassasiyet için teşekkür ederiz. [/FONT]
[FONT=Arial, serif]Konuya ilişkin bilgi şöyledir;[/FONT]
[FONT=Arial, serif]Hafif kusur; aracın yapılan muayenesi sonrasında, yeniden muayenesine gerek duyulmayan bir eksikliğin bulunması halidir. Bu durumda araç muayeneden geçmiş sayılır. Muayene etiketleri plakaya, muayene raporuna ve trafik belgesine yapıştırılır. Ruhsat onaylanır, hologram yapıştırılır ve bir sonraki muayene tarihi yazılır. Raporda belirtilen eksikliklerin tamamlanması gerekmektedir. Aracın tekrardan muayenesi gerek duyulmasa da trafik polisi gerekli görürse bu kusurları trafik cezasına tabi tutabilir. [/FONT]
[FONT=Arial, serif]Bilgilerinize sunar, güvenli yolculuklar dileriz.[/FONT]
[FONT=Arial, serif]Saygılarımızla,[/FONT]
[FONT=Arial, serif]TÜVTURK A.Ş.[/FONT]

Bence cevap olmamış.

Bir sonraki muayenede bu hafif kusurlar ağır kusur olarak sayılacak demiyor, diyemiyorlar, demeleri de saçma olur bence ki bunu daha önce de söylemiştim.

Belirtilen eksiklerin tamamlanması gerekir diyor, evet tamamlanması gerekir, zaten birçoğunu yapıyoruz da. Onarım yaptırdım da.

Ama yapılması gerekir demek ile bir sonraki muayenede ağır kusur sayılacak demek farklı şeyler.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bence cevap olmamış.

Bir sonraki muayenede bu hafif kusurlar ağır kusur olarak sayılacak demiyor, diyemiyorlar, demeleri de saçma olur bence ki bunu daha önce de söylemiştim.

Belirtilen eksiklerin tamamlanması gerekir diyor, evet tamamlanması gerekir, zaten birçoğunu yapıyoruz da. Onarım yaptırdım da.

Ama yapılması gerekir demek ile bir sonraki muayenede ağır kusur sayılacak demek farklı şeyler.

katılıyorum.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüv Almanya da nasil ise burdada aynisi cünkü Tüv mana olarak (teknik bakim kontrol)zten Alman ortakligi...Bunlar arabayi muayne edrken arabanin aks fren sase lambalar ve egsoz kontrolü yaparlar ayni zaman da ilk yardim varmi tarihi gecmismi ücgen varmi arabada herhangi bir degisiklik varmi(iste camlar tekerleklerin genisligi, farlar orjinalmi,karoserde sportik degisiklikler yapilmismi yapildi ise kayitli TÜV kagidi varmi,iste bunlarin hepsini kontrol eder...

volkan_67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herşey bizim için.
Biraz sıkıntılı olacak ama daha güvenilir araçlar olacak.
Teşekkürler

powerbaSS!!

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
offf nabcaz benim muayne geldi valla :D 2 haziran simdi ben nasıl gircem bi çaresine bakcaz artk amcam o isi yapıyo hallederse o halletçek yoksa bende gittim söktürcez herseyi muayneyi yaptırdıkdan sonra doldurcaz geri çok saçma bencee yok yaylarıydı-yok farlarıydı ana....ki tövbe tövbe sacma bence çok sacçmaaa

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha yeni arkadaşım 2 uzun kısa farlarındaki ve sislerindeki xenon la geçdi araba honda civic yalnız adamlar biz burda onaylıyoruz ama bazı tüv yerlerinde sislerdeki xenonları geçirmiyorlar demiş..

fırat ısık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sa.arkadaslar yazilanlarin hepsi hiaye
niye derseniz gecen hafta pazartesi gunu abimin arabasini vize almak icin tüv goturduk (bu olay 4 sanayi izmir gecdi ) arac opel astra g aracin uzerinde 17 lik jan renkli camlar angel far vardi ve 1 saat icin de vizeyi aldik hiçbir sey demediler

karakas44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende aracımla geçtim bugün (Opel Team Ali - Mustafa Abiye Tşk.) İlkinde 3 ağırcık kusur var dediler.Arka emniyet kemeri çekince gelmiyordu , Uzun farlarda ayarsızlık vardı , Sinyal Çamurluk üzerindeki sinyal lambası beyaz değilde sarı olacakmış.Bunları halledince hemen tekrar gittim ve geçtik.Ve arabamdaki hiçbirşeyi değiştiremedim.Hatta dün stoplarımı değiştirip gittim :)