TÜV Xenona Gecıt Vermedi...

wolverine

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar herkese merhaba baslıktanda anlasılacağı gibi xenondan dolayı muayneden gecemedım kafamı kurcalayan 2 yıl önce corsamda da xenon vardı ve sıkıntı olmadı suan neden sıkıntı oldu?
kusur olarak xenon:far yükseklik ayarlayıcısı yok
xenon:far yükseklik ayarlıyıcısı çalışmıyor yazılmış xenon farlara far yükseklik ayarlıyıcısı yapılabiliyormu yoksa komple sökmek mi zorundayız bilgisi olan arkadaslar cevaplarsa sevinirim.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
gecmis olsun yeni maddenin kurbanlarindan birisiniz, cok uzun zamandir geldi gelcek denen bu olay sonunda uygulamaya kondu.

Far yukseklik ayarliyicisi sonradan yapiliyor ancak AHL (Automatic Headlamp Leveling) denen beyin ve aks sensoru eklenemesi lazim... masrafli ancak yapilabilitesi var tabiii

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
far ayar kademeleri var o degilmi bahsedilen sey?

Manuel ayar xenonda kabul edilmiyor maalesef, EU geregi xenon varsa otomatik far seviyesi, mercek ve far yikama zorunlu

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
far ayar kademesi orjinal xenonlardaki gibi otomatik olacak.
işin saçma yanı merceksiz xenon her an karşıdan gelenin gözünü alıyor birşey demiyorlar, ama yeni düzenleme yüzünden far yüksekliği otomatik olmayan mercekli xenonlar muayeneden geçemiyor. sebebi de araba sallanınca far yüksekliği değişmiyormuşta karşıdan gelenlerin gözünü alabilirmişte, altı üstü saniyeler içinde sallanıyor araba o kadar kısa zamanda göz alsa ne olur almasa ne olur... tamamen saçmalık ya millet el emeği mercekli xenon yaptırıyor arabanın orjinal reflektörlü halojenlerinden daha az parlıyor ama yükseklik ayarlayıcısından dolayı tüv'e takılıyor varmı böyle saçmalık..

AfterRain

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok memnun oldum bu uygulamadan. Ben genelde gözümü alan xenonlara uzunları yakıyorum. Şehir içinde ne gerek var xenona? Far yakmasan dahi yolu görüyorsun. Fuzuli bir şey.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
far ayar kademesi orjinal xenonlardaki gibi otomatik olacak.
işin saçma yanı merceksiz xenon her an karşıdan gelenin gözünü alıyor birşey demiyorlar, ama yeni düzenleme yüzünden far yüksekliği otomatik olmayan mercekli xenonlar muayeneden geçemiyor. sebebi de araba sallanınca far yüksekliği değişmiyormuşta karşıdan gelenlerin gözünü alabilirmişte, altı üstü saniyeler içinde sallanıyor araba o kadar kısa zamanda göz alsa ne olur almasa ne olur... tamamen saçmalık ya millet el emeği mercekli xenon yaptırıyor arabanın orjinal reflektörlü halojenlerinden daha az parlıyor ama yükseklik ayarlayıcısından dolayı tüv'e takılıyor varmı böyle saçmalık..

bence de çok çok saçma gerçekten.
sanki normal halojen farlı araçlar sallanmıyor da sadece mercekli zenonlu araçlar sallanıyor! :mad:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Çok memnun oldum bu uygulamadan. Ben genelde gözümü alan xenonlara uzunları yakıyorum. Şehir içinde ne gerek var xenona? Far yakmasan dahi yolu görüyorsun. Fuzuli bir şey.

ben olsam sehir icinde arabaya da binmezdim dolmus var :rakir: hatta yaya bile gezilebilir.

Yanlis anlamayin ama :cool:

wolverine

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vermis oldugunuz bılgılerden dolayı tesekkur ederım arkadaslar pekı bu masraf ne kadar a patlar bı bılgınız varmı cok pahalıysa gıdıcem komple ampulleri sokturucem beyni sokturmicem tüv den gecınce yıne ampulleri takıcam olmadı :D bu durumda uğraşıcaz tabi biraz.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Vermis oldugunuz bılgılerden dolayı tesekkur ederım arkadaslar pekı bu masraf ne kadar a patlar bı bılgınız varmı cok pahalıysa gıdıcem komple ampulleri sokturucem beyni sokturmicem tüv den gecınce yıne ampulleri takıcam olmadı :D bu durumda uğraşıcaz tabi biraz.

valla parca bulma kabiliyetiniz nedir cikma orjinal, sifir tedarik etmeye gore cok fark var ama rahat 500 tl si var...