TÜV Xenona Gecıt Vermedi...

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belgelerle ispatlı trafik kavgalarında ölümle sonuçlanan olaylar.Bırakında nefsi müdafa mı yoksa cürüm mü onu mahkeme karar versin.İki dakikada mahkemede kuruldu :D Komik :D

İşim gereği ruhsatlı silahım ve silah kullanma konusunda eğitimim var. neyin nasıl sonuçlanabileceğini kulaktan dolma bilgilerle vermiyorum. Haa bu yaparım demek değil. İki daakikada selektör yaptık diye bizi öldürttün. :D Komik :D

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşim gereği ruhsatlı silahım ve silah kullanma konusunda eğitimim var. neyin nasıl sonuçlanabileceğini kulaktan dolma bilgilerle vermiyorum. Haa bu yaparım demek değil. İki daakikada selektör yaptık diye bizi öldürttün. :D Komik :D

Sellektör değil.Bak orada arkadaşlar ne yazmış.Büyük projektörler, arkadan gelenin gözlerini almak için yapılmış yüksek güçte arka farlar.Benim bahsettiklerim bunlar.Bende işim gereği ruhsatlı silah taşıyorum.Aslımız karadenizli av tüfeklerinin orjinalinden torna tezgahında yapılmışına kadar silahların arasında büyüdük.Meşhurdur karadenizin samanlıklarda yapılan silahları belki duymuşsunuzdur.Sorun sizin yada benim silahımız olup bunu bilinçli kullanmamız değil zaten.5 yaşındaki çocuğun bile neredeyse silah taşıdığı zamanımızda bu tip bir kavganın sonuçlarının ne olacağını kestiremememiz.Benim o mesajımda vermek istediğim mesaj, hepimizin arkasıdan ağlayacak sevdiklerimizin olduğu ve biraz daha sabırlı davranmamız.Herkes bir değil.Adam çekiyo esrarlı sigarayı yol kesip daha arabadan inmeden takır takır mermi saydırıyo.İstanbulda bunun örneklerini gördük.Mutlaka siz de ankarada görmüşsünüzdür.Ha benim amacım insanlara yapılanların komik yanı dışında birde üzücü tarafları olabileceğini göstermek.Hiç bir şeyin garantisi yok.Dediğim gibi, kimsenin Allah tarafından dokunulmazlığı da yok.

En basit örnek.Ben işimi ilk kurduğum zamanlarda beni barındırmak istemeyen biri bir balicinin eline iki tüp bali verip birde silah verip dükkanımı kurşunlattı.Allahtan kafası iyiydi balicininde silah iki el ateş edince dengesini kaybedip yere düştü kalkana kadar biz müdahele ettik.İnsan hayatı iki tüp bali kadar ucuz.

Rotweiler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.azmiallusoglu.com
Ben cevremdeki insanlara zarar verdiğimi ve insanlarin gözünü aldıgını düşünmüyorum xenonların k larına dikkat ederim gidip yüksek xenon taktırmam aracıma 3 kuruşluk zevk için insanların sağlığıyla oynicak kadar bilinçsizde değilim.
xenon var xenon var ama gelin görünki piyasada merceksiz ve yüksek k da xenon kullanan bir çok kişi var önemli olan xenonuda adabında kullanmak bu tabi benim düsüncem.

Xenon farlardaki K değerleri kelvin değerleri ve rengi ayarlıyor. K değeri'nin doğrudan ışıma ile alakası yok, sadece k değeri yükseldikçe lümen azalıyor. Dolaylı etki yani. Bu durumda sizin mavi xenonlarınıza bakarsak 6 8 k aralığında olduğunu ve lümeninin de insanları YETERİNCE rahatsız edeceğini yazmak yanlış olmaz herhalde...

Kaldı ki sislerde de, yani sadece hava için yaktığınız sislerinizde de xenon kullanmışsınız.(Bana sakın sislerinizi güzel görünüş için kullanmıyorum demeyin... Öyle olsaydı, yani sadece amacı için kullanılmış olsaydı, orijinal rengini korurdunuz, zira sarıya ne kadar yakınlaşırsa o kadar sis'te görüşü arttırır)
Bu da ekstra bir parlaklık vs vs demek...

ozzann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkamdan gelen sisleride full 6000 ve 8000 xenon kullananları tek tek kırmak geliyor içimden.zaten projeksiyon gib geziyorlar tas gibi farlar ile .

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çözüm bu heralde. kullanan varmı acaba?

http://www.gecegorusgozlugu.com/

gerçi bizim memleketin xenon larına kaynakçı gözlüğü taksan fayda etmez ama...

kaynakçı gözlüğüne koptum :D
harbidende öyle geçen adamın biri broadway e xenon takmış karşımdan geliyor az daha kaza yapıyordum yol dar bi tarafı uçurum allah korudu ... tüvün yapmış olduğu uygulamanın bi anlamı yok polis ceza kesecekki öyle akıllanacak bizim milletimiz

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çözüm bu heralde. kullanan varmı acaba?

http://www.gecegorusgozlugu.com/

gerçi bizim memleketin xenon larına kaynakçı gözlüğü taksan fayda etmez ama...

Gece görüş değilde, sürücü gözlüklei var.Çeşitli kurumlar ve çeşitli oto dergileri tarafından test edilmiş gözlükler.Yanılmıyorsam 6-7 sene önce bir oto dergisi test etmişti.Gece ve gündüz sürüşlerinde sürücüye faydalı olduğu test sonucu olarak yazılıydı.

Not: Bizzat kendim denemedim.Neden denemediğimide bilmiyorum açıkçası :)