Tuş takimi işigi

SEVEMEDİM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel vectra b kasa aracimin tuş takimin bazilarinin iç işigi yanmiyor nasil yaniliye bilirim veya nasil söke bilirim bana yardimci olabilirmsiniz

attachment.php
http://www.opelim.net/forums/attachment.php?attachmentid=5707&d=1246524583

Ekli dosyalar

• 15172606_gmp.jpg
    15172606_gmp.jpg
    13 KB · Görüntüleme: 342
Moderatörün son düzenlenenleri:

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk olarak klima panelini kenarlarındaki tırnaklardan çıkarman gerekiyo, panelin altındaki vidaları söktüğünde, düğmelerin çevresinde bulunan n seklindeki plastik çıkıyor, onun altında bulunan vidaları söktüğünde teyple beraber, düğmeler komple sökülüyor, ben bu kadarını yapmıştım, farklı bi yöntem ve pratik yol bilen arkadaşlardan paylaşımlarını bekliyorum.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
düğmeler tek tek çıkıyor. ince uçlu tornavidayı .düğmenin üst tarafından içeri doğru hafif sok. daha sonrada tornavidayı yavaşça yukarı doğru kaldır düğme çıkar. takarken direk yuvasına itekle.

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bugün denedim ince tornavida ile düğmenin sağında ve solunda bulunan oyuklardan çekince düğme tamamen çıkıyo, sonra düğmenin kenarlarında bulunan tırnaklarıda ince tornavida ile açıyosun ledler ortaya çıkıyor, ondan sonrasını elektronik bilgime güvenemediğim için kurcalamadım, o konuda bildili arkadaşlardan yardım bekliyoruz....

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
nasıl ? böyle daha basitmiş değilmi sökmesi... :))

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yok oda basit sadece ampul değiştireceksin.

toprakozz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tuş takımlarının ampulleri soketli değil,lehimli yani lehimle işlem yapacaksın.tabi ordaki ampulun aynısını bulabilirsen çünkü kışın ankarayı altına üstüne getirdim ben bulamadım.onu hazır açmışken orjinalliği bozulmasın diye hepsini sarı led yapabilirsin.eğer bunuda istemezsen yeni tuş alman gerekecek,yan sanayisi zaten yok , orjinalide servisde 70 lü bişeydi.
sanırım yardımcı olmusumdur :)