Tümsekten geçerken Amartisörler patlak gibi ses geliyor

burak0403

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bu sıralar acil bi sorunum var;
Astra G- 2004 model bi aracım var, amartisörler ve amortisör takozlarını temmuzda değiştirdim. Şu an da şehir içinde tümsekten geçerken amartisörlerden geliyo gibi bi gacırt diye ses geliyo. Rastgele bi ustaya sordum Rot başı ve Z rotlarındandır dedi. Servise gitmedim daha ama bu neden olabilir. Usta z rotu yada rot başındandır rot başı ve rot kollarını değiştirirsen iyi olur dedi. Şimdi ben ne yapayım, sorun ne yani. aynı amortiszörler patlakmış gibi gacırt yapıyo, sadece tümseklerden geçerken yapıyo ama. Sorun nedir ??

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Bende de lıkırtı var acaba amortisör ve takozlardan mı yoksa rotlardan mı diye merak ediyorum. Ustalara bi göstereceğim. Ama kazık yemekte istemiyorum. Bundan önceki aracımda manifolt contası yanmıştı bana boş yere orta egzosu değişdirtti salağın biri.

34_turan_34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eger sadece gıcırtı sesi varsa viraj demir lastiklarini söktürüp gres yağı ile yağlat.büyük ihtimal o yapar diğer söylediği parçalar gıcırtı sesi yapmaz.

erkan11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 astra classic1. ve 2. bakımda arka amortisörler çift olarak değişti.yani 4 amortisörü 2 yılda patlattım.2. bakımda delphi marka taktırdım memnunum.GM hem çok pahalı hem de sert

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
z rotu, alt tabla burçları yapar genelde gıcırtıyı. emin olmak isterseniz bağlantıları yağlayın sesin nerden geldiğini görürsünüz.

lıkırtı veya tıkırtı var diyorsanız öntakımdan başlar amortisör kuleleri direksiyon kutusu burçları direksiyon kolonuna kadar uzar.

bozcurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 astra classic1. ve 2. bakımda arka amortisörler çift olarak değişti.yani 4 amortisörü 2 yılda patlattım.2. bakımda delphi marka taktırdım memnunum.GM hem çok pahalı hem de sert

servıscı bı arkadasım vardı bana o soyledı amortisörler kıısın değiştirilmez omru kısa olur dedı acaba sen ne zaman taktırdın

kmp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rot başı ve z rotları yeni değiştirdim. sadece sabahları yapıyor gıcırtıyı

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
eger sadece gıcırtı sesi varsa viraj demir lastiklarini söktürüp gres yağı ile yağlat.büyük ihtimal o yapar diğer söylediği parçalar gıcırtı sesi yapmaz.
gicirti degil likirti Turan bey,
sanki bir bilyali oynar ya ayni onun gibi bir ses. Arabayi çalistirmayinca bile var içine oturunca araba sallandiginda bile geliyor.

burak0403

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O araba dururken sallandığında arkadan gelir. Bizde ki sorun şehir içinde tümsekten geçerken gacırt sesi. Ben amortisörleri ve amortisör takozlarını temmuzda değiştirdim onlardan değildir yani, asıl sebebi en ucuz maliyetle nasıl çözebilirim ben ?

okutlubay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı gıcırtı bendede var nasip olursa yarın sanayi yolunu tutacam bi baktırıp neymiş öğrenmiş oluruz artık