Triger zinciri yaglanir mi?

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Iyi pazarlar arkadaşlar. Biliyorsunuz ki bizim araçlarda triger zinciri var. Rolantide sesi zaten duyuluyor fakat hızlanmalarda stabil hizlarda da bazen sesini duyuyorum kış ayından dolayı ses artışı oluyor mu veya yağlanması mumkun mu sesi azaltmak adina? Araç daha 30000 bin km de

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
30000 km bakım için erken. Farklı bir durum yoksa gereksiz maliyet olur.

cradances

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
triger zinciri değişmesi gerekince öter bakım yapılmaz diye biliyorum. km de fazla olmamış ama yan sanayi olupta gevşeme falan yapmasın ?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Kullandığınız yağın markası, kalitesi çok etki ediyor sese, eğer aracı iyi dinleyen biri iseniz. 30.000 bakımında 0-40 mobil1 i koyun devam edin.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Zincir sünmez arkadaşlar. Zincirin üzerinde akımını sağladığı dişli zaman içinde aşınır. Ve zincirin lokmaları araca tam oturmaya başlar. İşte o zaman zincirde sarkmalar olur. Belli km gelen araçlar da zincir değiştirilmesi önemli ama bu zincir de 50 000 de değişmez tahmini olarak söylüyorum 150 000 km rahat gider.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Iyi pazarlar arkadaşlar. Biliyorsunuz ki bizim araçlarda triger zinciri var. Rolantide sesi zaten duyuluyor fakat hızlanmalarda stabil hizlarda da bazen sesini duyuyorum kış ayından dolayı ses artışı oluyor mu veya yağlanması mumkun mu sesi azaltmak adina? Araç daha 30000 bin km de
Mehmet bey,triger zinciri yağlanırmı diyorsunuz zaten yağ içinde.Sesin zincirden geldiğine emin misiniz? 30bindeki araçta?

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet bey,triger zinciri yağlanırmı diyorsunuz zaten yağ içinde.Sesin zincirden geldiğine emin misiniz? 30bindeki

Arabayi ilk aldığımda rolantide duymustum servise götürüp sordum aracinizda triger zinciri var onun sesi bu normaldir dediler. Yağ içinden geçtiğini bilmiyordum hiç dışardan gözükmüyor. Ses bariz çok yüksek değil zaten bazen hizlanmada anlik duyuyorum sonra kesiliyor.Araci durdurgumda zaten gene geliyor. Belki wd 40 sıkılması lazımdir gibi düşünmüştüm

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 15:15 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:13 ----------

Kullandığınız yağın markası, kalitesi çok etki ediyor sese, eğer aracı iyi dinleyen biri iseniz. 30.000 bakımında 0-40 mobil1 i koyun devam edin.

Emre bey mobil 1 esp formula 5w 30 kullanıyorum. 0- 40 cok ince olur ve turbolu araclar için dediler. Serviste 5 30 demişti

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Mehmet bey,triger zinciri yağlanırmı diyorsunuz zaten yağ içinde.Sesin zincirden geldiğine emin misiniz? 30bindeki

Arabayi ilk aldığımda rolantide duymustum servise götürüp sordum aracinizda triger zinciri var onun sesi bu normaldir dediler. Yağ içinden geçtiğini bilmiyordum hiç dışardan gözükmüyor. Ses bariz çok yüksek değil zaten bazen hizlanmada anlik duyuyorum sonra kesiliyor.Araci durdurgumda zaten gene geliyor. Belki wd 40 sıkılması lazımdir gibi düşünmüştüm

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 15:15 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:13 ----------

Emre bey mobil 1 esp formula 5w 30 kullanıyorum. 0- 40 cok ince olur ve turbolu araclar için dediler. Serviste 5 30 demişti

0w40 ince olur lafı servisin uydurması aracın kitapçığında yazıyor ben 4-5 keredir 0w40 esp kullanıyorum sorun yaşmadım zincirden ses gelme olayı şşöyle olur yağın değişme zamanı geçmişse zincir şıkırtısı duyulmaya başlar

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Ne kadar bilgisiz insan dolu servisler... Triger sesi farkedilecek kadar çıkıyor ise bir nevi şıkırdama var ise set olarak yenilenmesi gerekir. Öyle zincir sesi kolay kolay duyulacak bir ses de değildir. Normal hiç değildir. Ayrıca daha sonraları yağlama falan da yapılmaz.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne kadar bilgisiz insan dolu servisler... Triger sesi farkedilecek kadar çıkıyor ise bir nevi şıkırdama var ise set olarak yenilenmesi gerekir. Öyle zincir sesi kolay kolay duyulacak bir ses de değildir. Normal hiç değildir. Ayrıca daha sonraları yağlama falan da yapılmaz.
Yag degisim süresi 3 ay sonra 1 sene olacak . KM de dolmadi mobil 1 esp uzun km olanağı veriyor. Fakat değişirmekte fayda var sanırım