triger seti

kadett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
HAH ozur dilerim .
Ben sadece Trigerinizin degismesi adina Degistirmelisiniz demistim. :)
Bakin ozel servis icin :
kullanmis oldugu parcalar KABUL EDILIR TUV ISO sertifikali ise.
Parcalari sizinle birlikte gidip parcacidan aliyor veya sizin adiniza getirtip gozunuzun onunde aciyor ise.
sizinle konusurken gerekli bilgileri verebiliyor ise.
bir vida kayboldugunda amannnn nolacak surda biyerlerde vardi onu takarim mantigini yapmiyor ise.
ADAM Gibi sente ayari yapabiliyor Triger gergi bilyasini adam gibi takabiliyor ise.
Verilen sozleri yerinde tutuyor size amacinin oncelikle sizin menmnuniyetiniz oldugunu belirtiyor ise.
Herkes tarafindan gayet olumlu notlar veriliyorda tavsiye ediliyor ise .
O INSANLARLA CALISIN DERIM .
Ha bu arada Soyle biseyde diyeyim .
Gerek ankaradaki gerek istanbuldaki Servislerimiz Yukarida bahsettigimiz gibi calisiyor.
Oncelik guven derim
Parca para fiyat vs vs durumlarina gelirsek Inanin Hersey OYNUYOR.
Siz Musteri oldugunuzdan Orjinal deyip orjinal olmayan parcayi takanlardan tutunda hersey yapiliyor.Acip bakamassiniz goremezsiniz .Anca sorun teskil ettigi zaman durum ortaya cikar.
Almis oldugunuz fiyatlar tamami ile bulundugunuz yorenin tarzi ile calisan sahislarin ticari kalitesine gore degisir.
MESELA
Bu sitenin bir uyesi olarak.
ISTANBULDA OLSAM TEAM OPEL -- YALCIN BEY -VE IKI ARKADASIMIN DUKKANINA GIDERIM
Ankarada olsam - Opel Garja giderim.
Dolayisi ile siz isterseniz fiyat arastirmasi adi altinda bu uc Garaji arayin
Team opel - yada yalcin Bey - Opel garaj kendilerinden fiyat alin saglamalarini yaptirin ortaya cikan fiyatlari size verilen fiyatla karsilastirin asagi yukari bir saglam fiyat edinin.
Derim.
Inanin nekadar cok arastirirsaniz okadar farkli fiyatlar cikmayacak ama 100-200 gibi abarti farkliliklar var ise :)
e YAZIK O PARAYA DERIM .
Saygilarimla .

metar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende bir an önce değiştirin derim

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım şu an 89000 km de triger seti en son 47500 kmde serviste değiştirilmiş. işlem haziran 2005'te yapılmış ne yapmalı hemen değişmem gerekir mi? arabada sorun yok. bu kayış kopmaya yakın sinyal belirti verir mi? ne yapmalıyım.

"4 senede bir veya 60.000 km.de bir" bilgisi doğru mu kulaktan dolma ben de böyle biliyorum? 4 sene olayı doğruysa siz değiştirmelisiniz.

3 hafta önce aldığım Meriva Opc şuan 49.000 km'de ve 2006 model ama 2007 trafiğe çıkışlı. yani km'si dolmamış, model olarak 4 sene olmuş ancak kullanım süresi olarak 4 sene olmamış ben napıyım şimdi? serviste kayış durumu kontrol edilse bir sonuç çıkar mı :confused:

OZAN_PERİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben daha bu gün değiştirdim. triger seti 175 tl gm v kayış bilyası 20 tl v kayışı 20 tl suya antifiriz 15 tl işçilk 60 tl toplam 290 tl'ye patladı. aracı alalı 1 ay oldu aldığım kişi 110.00 değişti dedi ama içim rahat etmedi değişitirdim.araç şu an 150.000 de iyi değiştirmişim kayış ölmüş biyalar ölmüş. sana tavsiyem zaman kaybetme aracım 1999 opel astra cd.

seyyidhasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kayışım hazır tamirci ile de konuştum önümüzdeki pazar günü takacağız. pazar günü takacağız. bilyaları filan da tamam aldım. ama devirdaim pompası almadım almak şart mı? çok hassas bir işlemdir kayış değişimi teşekkürler?

yaparsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşalar ben değiştirme amacıyla götürdüm aracı ve ustama bıraktım ona gereken ne ise yap dedim aracı almaya gittiğimde ustam trigerin daha yeni olduğunu en az 15.000 km daha gidebileceğimi sadece bi bilyayı değitirdiğini söyledi kayışta bayatlama falan da yok dedi ustam eğer değiştirmek gerekseydi kesin değiştirirdim ama gerek yok dedi.acaba gönül rahatlığı ile binebilirmiyim

kadett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahmet Bey 2001 senesinden beri Ne paralar harcadık.Ama inanın yukarıda size anlatmış oldugum Durumdan sanırım pek pay cıkarmadınız.
Gelin şuradan yola çıkalım .NEDEN INATLA SIZE DEGISTIRIUN DİYORUM . (Ki siz zaten O riske ustanız sayesinde girmişsiniz)

Araclarımızda Kullandıgımız LASTIKLERIN ömrü Çok uzun gibi gözükür. Ama Lastik firması Lastiğin üretim tarihinden itibaren Lastik RAF ömrünü 3-4 yıl verirler.
Bakın sıfır lastik Hiç kullanılmadı 4 sene boyunca Rfata kaldı ..
Ama KULLANILMADAN fabrikaya geri gönderilmesi lazım YADAİmha edilmesi gerekir.
IMKANSIZLIK OLDUGUNDA kısa süreliğine BENDE O HATAYI YAPIYORUM.
Ama burada siz Trigerden bahsediyorsunuz . 20 yada 50 liralık bir kayış ve ustanız BES sene gecmesine ragmen Saglam görünüyor diyerek DEGISTIRMEME cüretini gösterebiliyor .

Koptugunda
Supaplarınız egilecek.Piston üzerine vuracak.Krang üzerine bir baskı olacak yatakların üzerine bir baskı olacak vs vs vs.
Bu da size 1-2 milyar gibi masrafa sokacak. Kayısınızı degıstırmemek için DİRENEN ustaYA (!) gidiceksiniz ve birde motor toplatacaksınız :)
Ahmet Bey
Konu açtınız ve Arkadaşınız olarak size yardımcı olmaya calısıyorum aracınızı diğer arkadaşların verdiği gibi Olası Kötü bir durumdan kurtarmaya calısıyorum ..
Yahu araca BAKAN usta Bilyalar degıstı O trıger cıktı artık 5 senelik triger kayısını Ne diye takarsın :(
Şimdi takıldı cıkarıldı Birdaha sök tak . Gene risk al Bu arada Bu triger kayısını Kac sene daha kullanmayı düşünüyor USTAMIZ ?